15 Bin TL’ye Motosiklet Tavsiyesi | 15 bin TL’ye Alınabilecek Motosikletler

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi konusunda gerek sıfır gerekse ikinci el olmak üzere birçok motosikleti ele aldık. Sizler için 15 bin TL’ye alabileceğiniz en ideal, kaliteli ve uygun fiyatlı motosikletleri tek tek derledik. Hızlıca motosikletlere geçelim.

15 bin TL’ye Alınabilecek Sıfır Motosikletler

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi arıyorsanız, sıfır motosikletlerin bu konuda biraz sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. 2019 Haziran ayına kadar ÖTV indirimi sayesinde birçok sıfır ve kaliteli motosiklet alabilmek mümkündü ancak ÖTV indiriminin kalkası ile birlikte 15 bin TL’ye kadar alınabilecek motosikletler fazlasıyla azaldı.

TVS Apache RTR 150 ve RTR 180

 

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi konusunda hem kalite hem de uygun fiyat arıyorsanız, TVS markasının Apache 150-180 modellerinin tam olarak size göre olduğunu söyleyebiliriz. Motosiklet “commuter” sınıfında ve her amaçla kullanılabiliyor. Hindistan üretim olan Apache’ler, kendi ülkesinde bir aileyi bile taşıyabiliyor. Motosikletin görünüm açısından bambaşka bir havasının olduğunu söylemek mümkünken, sınıfının en serilerinden biri olup son derece de az yakıt tüketiyor olması, Apache’nin içeriğimizde yer almasının önemli nedenlerinden sadece birkaçı oluyor. Hint üretimi olmasına sakın aldanmayın, parça kalitesi ve motor ömrü, birçok Japonu ve Avrupalıyı geride bırakıyor. TVS Apache RTR 150 modeli şuan için 10.500 TL’ye satın alınabilir. RTR 180 modeli ise sıfır olarak bayilerden 11.700 TL’ye satın alınabilir.

Honda CB125 F ve Activa S

 

15 bin TL’ye sıfır motosiklet almanın artık zor olduğunu ve bu yüzden modellerin fazlasıyla azaldığını belirtmiştik. Şuan için Honda’da 15 bin TL altında sadece iki motosiklet bulunuyor. Honda CB125 F ve Activa S, bu modeller olarak karşımıza çıkıyorlar. Activa S, scooter sınıfında ve başlangıç olarak son derece ideal bir motosiklet tamamıyla yakıt cimrisi ve şirin bir scooter görüntüsüyle karşımıza çıkıyor. CB125 F ise ‘commuter’ ailesinden gelen ve her amaçla kullanılabilecek başlangıç sınıfı bir motosiklet. Şuan için CB125 F 2018 modeli sıfır olarak 13.600 TL’ye alınabilir. Activa S ise 12.200 TL’ye sıfır olarak alınabilir.

Yamaha Crypton S ve Delight 125

Honda da olduğu gibi Yamaha’da da 15 bin TL altında motosiklet almak istiyorsanız, seçeneğinizin çok fazla olmadığını söylemek isteriz. Cup tarzında olan ve Yamaha’nın efsaneleri arasında yer alan Crypton S, şehir içinde, köyde ve hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilecek bir motosiklet. Yarı otomatik vites sistemi sayesinde zorlamadan kullanmayı öğrenebilirsiniz. Eğer motosiklete acemiyseniz, acemilik döneminizi hem Crypton S hem de Delight 125 ile çok kolay bir şekilde atabilirsiniz. Crypton S şuan için mağazalarda 12.300 TL’ye satılırken, Delight 125 ise 14.550 TL’ye satılmaktadır.

Suzuki Address 110 2018

Başlangıç sınıfın en çok tercih edilen, kaliteli ve şık bir scooter tasarımına sahip olan Suzuki Address 110 motosikletler, Suzuki’de 15 bin TL’ye altında alabileceğiniz tek motosikletlerdir. Ayrıca motosikletin 2018 modeli sadece 15 bin TL’nin altında satılmaktadır. 2019 modelleri ise 15 bin TL’nin üstünde bir fiyatla bayilerden satın alınabilir. Oldukça az yakan ve şehir içi kullanımına oldukça uygun olan Address, en kullanışlı ve en çok tercih edilen Japon Scooterler arasında yer alır.

Bajaj Pulsar NS 160 ve V15

Hintli markalardan biri olan Bajaj, kalite konusunda sizlere çok yüksek vaatler vermese de fiyatlarının hakkını sonuna kadar veren bir markadır. Çin’li çoğu marka ile kıyaslanması yanlış olacakken, elbette ki Japon veya Avrupa kalitesindeki motosikletler kadar da kaliteli olduğu söylenemez. Gerçek şu ki Bajaj, sunmuş olduğu tüm modellerinde sahiden fiyatının tabiri caizse hakkını veren bir markadır. Bajaj markasından şuan için 15 bin TL altında, Pulsar NS 160 sıfır olarak 12.710 TL’ye alınabilir. V15 modeli ise 12.000 TL’ye alınabilir.

CF Moto 150 NK

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi konusunda ne yazık ki Japon veya Hint’li motosiklet markaları pek seçenek sunmazlar. Çin’li birçok markanın 15 bin TL altında motosiklet imkanı sundukları görülür. CF Moto ise son dönemlerde ülkemiz piyasasına giren kaliteli Çin’li markalardan biri olarak tanımlanır. Kalite olarak çok kötü olduğu söylenemez ancak tipik bir Çin motosikletine göre daha kaliteli olduğu rahatlıkla söylenebilir. CF Moto ise 15 bin TL altında 150 NK modeliyle motosiklet severlere yardımcı olur. Şık tasarımı, son derece verimli yakıt tüketimi ve sürüş zevki sunan bu modeller bayilerden sıfır olarak 14.690 TL’ye satın alınabilir.

Zontes ZT250 S

Yine bir başka Çin’li marka olan Zontes, kullanıcılarının yorumlarına ve incelemelerine göre Çin’li kalitesinden epey uzak, Avrupa’lı ve Japon kalitesine ise son derece yakın bir motosiklet. Bu denli kaliteli olmasına karşın 250 cc motosikletinin fiyatı 14.990 TL olarak belirlenmiş. Tasarım olarak son derece şık olan, kaliteli bir parça yapısına sahip olan ve 250 cc bir motosiklete göre çok farklı özellikleri olan Zontes, 15 bin TL altında alınabilecek en iyi 250 cc motosikletlerin başında yer alıyor.

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi konusunda şuan için gerçek anlamda alınabilecek ve kullanıcısını fazla mağdur etmeyecek olan sıfır motosikletler olarak sadece bu modelleri bulabildik. Eğer bildiğiniz veya araştırmamızı istediğiniz modeller olursa, yorumlarda belirtebilirsiniz.

15 bin TL’ye Alınabilecek 2.el Motosikletler

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi için 2.el motosikletlerin seçenek olarak biraz daha fazla olduğu rahatlıkla söylenebilir ancak sizler için 10 bin TL ile 15 bin TL arasında alınabilecek 2.el motosikletleri derledik. Ayrıca yukarıda saymış olduğumuz birçok motosikletin ikinci eli çok daha düşük fiyatlara 2.el olarak alınabilir. Bu fiyatlara derlemiş olduğumuz motosikletler ise en az 2014 model ve 20 bin km’nin altında olan motosikletler. İşte sizler için derlediğimiz belli başlı motosikletler…

Honda CBR 250 R, 125 R ve CBF 150

15 bin TL 2.el motosikletler kategorisinde Honda’ya baktığımız zaman CBR 125 R, 250 R ve CBF 150 gibi modellerin fazlasıyla karşımıza çıktığını görüyoruz. Bu modellerin hepsi Honda’nın en çok tutulan modelleri arasında yer alırken, şehir içi ve uzun yola uygun olan modeller olarak bilinirler. Özellikle CBR 250 R ve 125 R görünüm açısından tam bir yarış motoru havası katarken, CBF ise ailenin sessiz, mülayim çocuğu olarak adlandırılabilir. CBF ile hem uzun yola hem de şehir içine rahatlıkla karışabilirsiniz. Bu modeller müthiş bir yakıt tasarrufu sağlar ancak CBF diğer iki modele göre yakıt tasarrufunda bir adım öndedir. Ayrıca CBF ile evinizin bir kısmını taşıyabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Honda PCX 125, 150 ve MSX 125

Scooter konusunda ülkemizde en çok kullanılan motosiklet modellerinin başında Honda’nın PCX 125 ve 150 modelleri gelir. Başlangıç sınıfı için son derece ideal olan bu motosikletler, yük taşıma, yolcu taşıma vb. birçok konuda güzel imkanlar sunarlar. Ayrıca motosikletin tasarımı da standart bir scooter tasarımından uzak, şık ve gösterişlidir. Haliyle dikkatleri fazlasıyla üzerine çeker. MSX 125 ise yeni başlayanların dostu olan bir motosiklettir. Boyutu son derece ufak kalmasına karşın, şehir içinde büyük avantaj sağlaması, hafif olması ve düşmelerde zarar görmeyecek bir motosiklet olması nedeniyle, son dönemlerde Honda’nın en çok tercih edilen motosikletlerinden biri olarak bilinir. MSX 125 agresif tasarımıyla da dikkatleri her daim üzerine çeker.

Bajaj Pulsar RS200 ve NS200

15 bin TL’ye motosiklet almak istiyorsanız, bu konuda karşınıza en çok çıkacak olan seçenekler arasında Bajaj markasının Pulsar modeli, RS200 ve NS200 yer alır. Bu motosikletler ufak tefek kronik sorunları olmasına karşın, fiyat/performans konusunda oldukça ideal motosikletlerdir. Kronik sorunları büyük problem yaratmazken, tümü çeşitli şekillerde aşılabilen sorunlardır. NS200 ve RS200 tasarım olarak da dikkatleri üzerine toplayan motosikletlerdir. Ayrıca yakıt olarak da kullanıcılarının dostu oldukları da rahatlıkla söylenebilir.

 

Kawasaki Ninja 250 SL ve Z 250 SL

15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi konusunda Kawasaki görmek biraz sizi şaşırtabilir ancak 15 bin TL civarında Kawasaki’nin Ninja ve Z 250 SL modelleri bulunuyor. Bu modeller yazımızın başında da belirttiğimiz gibi 20 bin KM’nin altında ve en düşüğü 2014 model. İlanların biraz kusurları olsa da fiyatına göre idare edilebilecek ve ufak tefek harcamalarla giderilebilecek olan kusurlar. Ayrıca kusuru az olan ve hasarsız olan modeller de yer alıyor. Tasarım olarak dikkatleri fazlasıyla üzerine çeken bu modeller, parça kalitesi ve yakıt tasarrufu gibi konularda da kullanıcılarının tam destek sağlıyorlar.

KTM Duke 125, 200 ve RC 200

KTM her ne kadar Avusturya’da üretimlerini yapan bir firma olsa da bilindiği üzere 390 ve altı modellerin hepsi Hindistan’da üretiliyor. Hatta Bajaj firmasıyla sürekli olarak ortak üretim yaptıkları belirtiliyor. Bu yüzden 390 ve altı modelleri almadan önce bu detayı göz önünde bulundurarak almak gerekiyor. Duke 125 ve 200, her şeyden önce tasarımlarıyla dikkat çeken motosikletler. Şehir içinde son derece pratik olan ve birçok avantaj sağlayan bu motosikletler, ayrıca uzun yolda da rahatlıkla kullanılabilirler. RC 200 ise tam olarak bir racing tasarımıyla karşımıza çıkan ve tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan bir model. 15 bin TL’ye yakın fiyatlarla söz konusu modeller çok rahat bir şekilde alınabilir.

Yamaha YBR 125, YS 125 ve YZF R125

Yamaha’nın 15 bin TL altında alınabilecek motosikletlerinin biraz daha fazla olduğu görülebilir ancak bu modellerin sadece 125’lik modeller olduğunu söylemekte fayda var. Yamaha’nın dünya genelinde en çok satan motosikletlerinden biri olan YBR ve YBR ESD gibi modeller, 15 bin TL altında fiyatlara çok rahat bulunabilir. Her şartta ve koşulda ulaşımınızı sağlayacak olan, ticari amaçla veya seyahatlerde eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabileceğiniz modeller olan YBR modelleri, yakıt ve parça fiyatı konusunda da tam bir bütçe sınıfı modeller olarak nitelendirilebilirler. Ayrıca YS 125’de YBR 125 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip olan, kullanımı kolay ve başlangıç sınıfı için ideal bir başka motosiklet. YZF R125’e gelecek olursak da tasarımıyla sınıfının en üstünü olarak tanımlanabilir. Racing seven motosiklet severler için muhteşem bir başlangıç motoru olan YZF R125, Yamaha’da 15 bin TL altı fiyatla alınabilecek nadir modellerden.

Yamaha Nmax 125, Nmax 155 ve Tricity 125

Yamaha’nın scooter sınıfında en çok sattığı modellerin başında kesinlikle Nmax serisi gelir. Özellikle 125 cc’leri, kullanışlı olmaları, az yakmaları ve fiyatlarının diğer modellere göre bir nebze ucuz olmaları, bu modellerin fazlasıyla tercih edilmesine neden olur. Nmax 125 ve 155’ler, tasarım olarak da heybetli yapılarıyla, görsel ihtiyacı da fazlasıyla karşılarlar. Şehir içi kullanımlara son derece uygun olan bu motosikletler, konfor bakımından da kullanıcılarına çok fazla imkan tanırlar. Ayrıca başlangıç sınıfı için bu motosiklet son derece idealdirler. Tricity 125 ise başlangıç motosikletlerinin arasında ayrı bir öneme sahiptir .3 tekerlekli olan, düşme riski son derece az olan ve etkili bir tasarıma saip olan Tricity, Yamaha’nın en önemli modelleri arasında yer alır. 15 bin TL’ye motosiklet tavsiyesi konusunda, scooter sınıfında Yamaha kalitesini arıyorsanız, bu modellere mutlaka göz atmanız önerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu