2019 Bahar Motosiklet Festivalleri ve Kampları

Bahar ayları, motosiklet severlerin seyahat etmeyi, kamp kurmayı ve yeni yerler keşfetmeyi en çok sevdikleri aylar olarak bilinirler. Bahar aylarında hava sıcaklığı, doğa ve daha birçok seyahat detayı, tam olarak motosiklet için uygundur. Haliyle bu aylarda motosiklet severlerin birçoğu evde durmak yerine seyahate çıkarlar. Ülkemizde de bahar aylarında birçok motosiklet etkinliği düzenlenir ve bu sayede sezon açılışları yapılır. Bu içeriğimizde ise 2019 bahar motosiklet festivalleri ve kampları hakkında bilgi vererek, motosikletleri en doğru rotalara yönlendirmeyi amaçladık…

2019 Nisan Ayı Motosiklet Etkinlikleri Programı

2019/ 4. Enduro Motosiklet Kampı

Motosiklet sezonunun ilk kamplarından biri olarak bilinen ve eşsiz bir yerde yapılan 4. Enduro Motosiklet Kampı, sürüş keyfi olarak da motosiklet severlere birçok güzellik vaat ediyor. Antalya’nın Kumluca ilçesinde Papaz Koyu mevkisinde gerçekleştirilen etkinlik, oldukça kalabalık ve eğlenceli bir grubu ağırlıyor diyebiliriz. Kamp genelde 2 veya 3 gün sürüyor. Kampta elektrik imkanı biraz kısıtlıyken, tuvalet ihtiyacı konusunda herhangi bir problem bulunmuyor. Deniz kenarında, denizin huzur verici kokusu ve sesiyle kamp yapmanıza yardımcı olan bu etkinlik, sadece geceleri biraz soğuk olabiliyor. Ayrıca Papaz Koyu’na giden yolun sıcak asfalta ve birbirinden güzel virajlara sahip olması, muhteşem bir etkinliğe sizi daha yoldayken hazırlıyor.

2019/ 6 Nisan Unimoto Enduro Kampı

Adından anlaşılacağı üzere üniversiteli motosiklet toplulukları tarafından düzenlenen, adından enduro geçmesine rağmen her motosiklet kategorisine kucak açan Unimotor Enduro Kampı, doğanın zenginliklerini anlayabileceğiniz bir kamp olarak tarif edilebilir. İstanbul, Maslak, Fatih ormanında gerçekleştirilen etkinlik, İstanbul’un stresinden geçici bir süre uzaklaşmanıza yardımcı oluyor. Genç, yaşlı, aile ve her türlü motosiklet sever kamp içerisinde yer alırken, oldukça seviyeli ve huzur dolu bir kamp ortamı 6 Nisan’da motosiklet severleri bekliyor.

2019/ 26-27 Nisan İzmir Motosiklet Festivali

Motosiklet festivalleriyle adından sürekli olarak söz ettiren İzmir, bahar aylarında da harika bir etkinlikle karşımıza çıkıyor. Hem sezon açılışının yapılacağı hem de eğlenceli motosiklet etkinliklerinin gerçekleşeceği bu festival, bahar aylarını tam olarak hissedebileceğiniz bir tarihte gerçekleşiyor. Festival programının içerisinde konser, motosiklet etkinlikleri ve çeşitli gösteriler dikkat çekiyor ancak en çok dikkat çeken etkinliklerin başında eğitim yer alıyor. Motosiklet eğitimi verilecek olan bu festivalde, her türlü konaklama imkanıyla motosiklet severler en iyi şekilde ağırlanacak gibi duyuor.

2019/  2. Uluslararası TMF MotoFest

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun önderliğinde gerçekleşecek olan festivalde, birbirinde ünlü motosiklet şovmenlerinin olacağı görülüyor. Ayrıca muhteşem bir konaklama imkanı söz konusuyken, ülkemizin motosiklet alanındaki gururu Kenan Sofuoğlu’nun da festival içerisinde yer alması bekleniyor. İzmir’in Urla ilçesinde gerçekleşecek olan bu festival, motosiklet severlere unutulmaz bir festivali tekrardan yaşatacak gibi duruyor.

2019/ Ege Yolcu İkinci Bahar Şenliği

Muğla’da gerçekleştirilen motosiklet etkinliklerinin hepsinde ortam bir söylem bulunur. O söylem ise festivallerin ve kampların hep huzur dolu olduğudur. Muğla’nın Ortaca ilçesinde gerçekleştirilecek olan Ege Yolcu İkinci Bahar Şenliği de yine huzur dolu bir etkinlik programıyla karşımıza çıkıyor. Kamp ateşi, tanışma partisi, bölgedeki tarihi ve doğal alanların ziyaret edilmesi gibi birçok etkinlik motosiklet severleri bekliyor.

2019/ Kara Aslar Motosiklet Festivali

Son dönemlerde motosiklet festivalleriyle adından sıkça söz ettiren Manisa, Kara Aslar Motosiklet Festivali ile motosiklet festivali konusundaki ününü devam ettirecek gibi duruyor. Adından da anlaşılacağı üzere Kara Aslar Motosiklet Kulübü tarafından gerçekleştirilen bu etkinlik, bu motosikletçinin aradığı her türlü festival detayını içeriyor. Konaklama, etkinlikler, konserle ve uygun fiyatlı motosiklet ürünleri, motosiklet severleri bekliyor.

2019 Mayıs Ayı Motosiklet Etkinlikleri Programı

2019/ 19 Mayıs 100. Yıl Samsun Sürüşü

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı temelinde gerçekleştirilecek olan 19 Mayıs 100. Yıl Samsun sürüşü, motosiklet ve siyaset arasındaki bağın da kuvvetleneceği bir etkinlik olarak görülüyor. Birçok üst düzey devlet yetkilisinin katılacağı etkinlikte, motosikletlerin yaşadığı sorunlara değinilerek, bu sorunların çözüme kavuşması istenecek. Ayrıca birçok etkinlik, motosiklet stantları, konserler ve çeşitli şovlar, sürüş programı içerisinde yer alacak.

2019/ 2. Efes Motosiklet Festivali

İzmir’in Selçuk ilçesinde gerçekleştirilen festivallerden biri olan 2. Efes Motosiklet Festivali, geçtiğimiz yıl çok büyük ilgi görmüştü. Bu yıl da ilginin yoğun olması beklenirken, kamp alanında imkanların daha da arttırılması ve motosiklet severlerin daha kusursuz bir festival yaşamaları amaçlanıyor. Ayrıca sıcak ortamı, konserleri ve muhteşem doğasıyla 2. Efes Motosiklet Festivali, 3. Festivalin kapılarını şimdiden aralayacak gibi duruyor.

2019/ Ankara Motosiklet Kulübü Sezon Kampı

Ankara’daki motosiklet severler başta olmak üzere, Türkiye’nin her bölgesine kucak açan Ankara Motosiklet Kulübü Sezon Kampı, oldukça samimi bir kamp ortamıyla motosiklet severlerin karşısına çıkıyor. Etkinlikte birçok ücretsiz, yeme-içme, konaklama ve barınma imkanı bulunurken, motosiklet severlerin sadece çadırlarını alıp gelmeleri, harika bir kamp geçirmek için yeterli bir detay.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu