2019 BMW S1000RR İNCELEMESİ

2019 BMW S1000RR İNCELEMESİ

Süper tesise iki parmaklı selam veren BMW , 2010 yılında S1000RR’yi piyasaya sürdü. Rakiplerinin zorlukla arka tekerlek çarkını çekebildiği bir zamanda 160bhp, 190bhp’lık Alman mucize makinesi MotoGP’den ilham alan elektronik ve yarışa hazır tutuşa sahipti. 2012’de rafine edilmiş ve 2015’te güncellenmiş, yarışçılar tarafından sevilen, yarışçıların sevdiği bir devre silahı olan çoklu TT kazananı. Uzun zamandır beklenen hali yapımı dört yıl sürmüş ve sıfırdan oluşturulmuştur. 2019 BMW S1000RR, şık görünümünden ve elektronik cihazlarından, yeni ve kolay hissetmek için önceki modelden büyük bir ayrılma noktasıdır. Sadece isim aynı kalır. Çevik, doğru ve rafine, bir V4 homurdanmasına sahip bir hafif 600cc süper sporcu yarışçısı ve bir yarışma üstünlüğünün manik üst düzey gücü gibi işleyişi vardır. Eski RR sonuna kadar hızlıydı, ancak on yıldan itibaren çıkarılan derslerden sonra, 2019 BMW S1000RR oy sıralamasında süper alan tepkisini bir üst seviyeye taşıdı.


Yeni bir sürüş pozisyonu, öncekinden daha rahattır, ancak RR, 600 gibi daha kompakt ve havadar bir makinedir. Eski makineyi, bir motor için 20 kg’lık torba dolusu tomurcuklanan bir turne gibi hissetmesini sağlar. Çubuklar daha da açıldı ve RR’de daha uzun boylu, daha ince bir tanka karşı daha gösterişli hale geldi. Tamamlama ağırlığı 11kg (M versiyonu için 14.5kg) azalır. Tek başına motor 4kg daha hafiftir ve egzoz BMW G310R’nin tek silindirinden daha azdır . Direksiyon daha hafiftir, daha keskindir ve BMW yolda arka lastik aşınmasının daha iyi olduğunu iddia eder. S1000RR’yi yeni bir ‘Flex Frame’ (gerilmiş bir eleman olarak motorla birlikte), yeni Marzocchi yarı aktif süspansiyonu (Sachs yerine)) ve bir kısa kollu swarm parçasına yerleştirmeyi zorlaştırabilen eski kirişli kasa, arka lastiğin gaza asfaltta daha fazla zorlanması, hepsi daha fazla güven sağlamak için tasarlanmıştır. Güçlü yeni Hayes kaliperleri, eski tasarımcı Brembos’tan daha dostça bir başlangıç ​​ısırmasına sahiptir ve zor kullanım koşullarında hiç solma belirtisi göstermemiştir.


BMW’nin çığır açan 999cc hiçbir zaman üst düzey güçten yoksun olmadı, ancak yeni daha ince, daha hafif kranklı motor daha sert ve daha hızlı devirir, bir pukka superbike motorunun vahşiliği ile kırmızı çizgisini vurur. Garip bir şiddetli sükunet ile, darlıktan kaçma şekli rakiplerinden azının, köşeden çıkma noktasına yaklaşacağının bir işaretidir. Daha hafif bir krank, oyuk giriş valfleri ve lary yüksek devir giriş valf zamanlaması, iddia edilen 204bhp’ye yardım eder. 215bhp’nin üzerinde baktığınız her yere tam bir yarış borusu yapıştırın. Devrinin tepesinde bütün gücü doluyken, önceki RR, büyük bir süper spor 600 gibi. Ama daha fazla değil, azgın bir şeytan gibi. BMW’nin yeni değişken valf zamanlama sistemi (Shift Cam), güç eğrisini V4’ü özellikle 4300rpm ve 8000rpm arasında gururlandıracak olan orta seviye grunt ve geniş bir güç yayılımına bağlar. Shift Cam’ın 9000 dev / dak eşiğinin altında, BMW’nin canavar motoru yolda sadece S1000RR için iyi bir haber olabilecek yeni bir pürüzsüzlük ve izlenebilirlik seviyesine sahip.


S1000RR’ların başlarında küçük motor ve elektronik problemleri vardı, ancak yıllar içinde BMW tarafından ele alındı ​​ve öğrenilen tüm dersler 2019 modelini oluşturmaya başladı. Bayi servisi mükemmeldir, bu nedenle geri çağırma ya da garanti çalışmaları yapılsa bile, baş ağrısına neden olmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu