2019 Ducati Panigale V4R İncelemesi

2019 Ducati Panigale V4R, 2018 Ducati Panigale’nin V4’ü şerefine MotoGP soyağacı üzerine kuruludur. 1.103 cc yer değiştirmeyi veya Ducati’nin süper yarışta uzun tarihini boşver. Desmosedici Stradale 90 derecelik V4 motorun gücünü, torkunu ve sesini çok sevdik ve şasi performansını o kadar çok sevdik ki, yıllık On En İyi motorsiklet oyunda V4 S En İyi Superbike adını verdik. Ancak Panigale’nin tasarım ve performansının her bir parçası iz hakimiyetine odaklanmıştır ve 2019 Ducati Panigale V4 R, bu üstünlüğü Dünya Superbike Şampiyonasında sahneye koyacak kısa zamanlı 998 cc versiyonudur. FIM homologasyon kuralları, motorsikletin ilk yarışından önce 125 V4 R’nin üretilmesi gerektiğini ve iki yıl içinde toplam 500 birimin yapılması gerektiğini belirtir.

Yani, sen 39.995 dolar getirmen şartıyla, bir V4 R’ye sahip olabilirsin. Alacağınız şey bir motosiklet, Ducati şirketin şimdiye kadar sunduğu en güçlü üretim motoruna sahip olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, ABD gürültü yönetmelikleri Kuzey Amerika R-modelini 13.250 rpm’de talep edilen 209 hp’ye düşürdü. Pek çok Stateside sahibinin motorsikletle aynı aksesuarla donatılacağından şüpheliyim. Akrapovic titanyum yarış egzozu ve motorla birlikte sürdüğüm motor haritası, 15.500 rpm’de 234 beygirlik bir hakarete eşlik etti.

Panigale V4 R Static 20 UC69885 Low

Pirelli Diablo Rain yarış lastiklerini motorsiklete sığdırmasını sağladı. Yeni Öhlins basınçlı NPX 25/30 çatal, TTX 36 şok ve manuel olarak ayarlanabilen direksiyon amortisörü dahil olmak üzere şasi uçları ile birlikte sergilenmek üzere R modeline özgü birkaç bileşen ayarlandı. Dört konumlu eksantrik ayar özelliğine sahip bir çift dövme alüminyum döner kol destek parçası potansiyel bir V4 S uyarlaması sorusu için yalvardı. Üzgünüm, zar yok, bir Ducati temsilcisi söyledi. Bununla birlikte, R-modelinin CNC ile işlenmiş STM-EVO kuru debriyajı, ıslak debriyaj V4 motoruyla uyumlu bir yarış takımı malzemesi olarak da mevcuttur.

Karakteristik kuru kavrama manşonu, R’nin gürültü yalıtımlı standart kapağı tarafından bastırılır, ancak aksesuar karbon fiber yarım kapağın takılması, birçok kırmızı kanlı Ducatisti’nin arzu ettiği estetik ve işitsel çekiciliği gerçekleştirir. Ayrıca, ana kanallardan kesilmiş şaşırtıcı şekilde büyük deliklere sahip çıplak bir çerçeve sergilenmiştir. Bunların viraj alma aşamasında sürücü hissini arttırdığı söyleniyor, ancak bu R-model modifikasyonu sadece son zamanlarda tamamlandı. R’ye özgü motor parçaları, görsel olarak çarpıcı cilalı krank milini ve titanyum bağlantı çubuklarını içerir, güzelliğin yüzeyin altında yaşadığı güvencesini verir. Sürtünmeyi azaltan iki halkalı (tek kompresyonlu ve yağ halkalı) kutu içi kutu tasarımlı alaşım kısa etek pistonları, titanyum giriş valfleri, daha yüksek kaldırma kamları, daha büyük oval kesitli gaz kelebeği gövdesi, daha kısa uzunlukta taban yığını iki kademeli değişken yükseklikteki hız yığınları, yüksek akış yarış seti hava filtresinden geçer. R’nin tahrik zinciri bile, hem zincir hem de zincir dişlisinden ağırlık tasarrufu sağlamak için 525’ten 520’ye düşürüldü.

Temperli Spor modu gaz tepkisi, DTC (çekiş kontrolü) seviye 7/8, DSC (slayt kontrolü) seviye 2/2, DWC (tekerlek kontrolü) seviye 5’in bir kombinasyonu ile muhafazakar elektronik sürücü yardım ayarlarında akıllıca arandı. 8, EBC (motor freni kontrolü) seviye 2/3 ve viraj ABS etkin. Hem de aynı anda önde ve arkada.

Teknik Özellikleri

Fiyatı 39.995 dolar olarak belirlenmiştir. Motor 998 cc sıvı soğutmalı v-4, 4 valf / silindir. Motor gücü 221 bg 15.250 rpm. Tork ise 83 lb. ft. 11.500 rpm’de. Ön süspansiyon, öhlins 43mm NPX 25/30 çatal, yay ön yükleme, geri tepme ve sıkıştırma sönümlemesi için ayarlanabilir olarak üretrilmiştir. Arka süspansiyon, Öhlins TTX 36 yay ön yükleme, geri tepme ve sıkıştırma sönümlemesi için ayarlanabilir şok olarak üretilmiştir. Dingil boyu 1.471 mm’dir. Depo kapasitesi 16 Litre olarak belirlenmiş olup kuru ağırlığı ise 193 kg ‘dır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu