700- 1000 TL Arasında Alınabilecek Kasklar

Motosikletin 1 numaralı ekipmanı denildiği zaman akla direkt olarak kask gelir. Kask, son derece iyi seçilmesi gereken ve bütçe konusunda maksimum seviyelere çıkılması gereken bir ekipmandır. Kötü kask seçimi, olası kazalarda büyük sorunların yaşanmasına neden olabilir. Bu nedenle kask malzemesi oldukça iyi olan bir kask bulabilmek lazım. 700- 1000 TL arasında fiberglas ve üzeri malzemeye sahip olan kaskların bulunması pek mümkün değilken, sizler için bu bütçeyle alınabilecek en iyi kaskları derledik.

Shark Speed R2 Duke Kask (1.075 TL)

Listemizin ilk sırasında oldukça iyi bir tasarıma sahip olan ve fiyat olarak da malzemesine göre oldukça ideal bir kask olan Shark Speed R2 Duke kask yer alıyor. Her şeyden önce kaskın kabuk yapısı fiberglas katmanlardan oluşuyor. Bu fiyata böyle bir özellikte bir kask bulmak çok zor. Kasın bir diğer özelliği ise gözlük ve kulaklık takılması için özel bir tasarımının olması. Özellikle motosiklette kulaklığını eksik etmeyen motosiklet severler için bu kask kaçırılmayacak cinsten. Bunun yanı sıra kaskta dahili güneş vizörü ve buğu önleyici de bulunuyor. Bu nedenle son derece ideal bir kask olduğunu rahatlıkla söylemek mümkün.

Shark Speed-R 2 Tanker (999 TL)

Listemizin ikinci sırasında yine Shark’ın kasklarında biri yer alıyor. Shark genel olarak düşük bütçeli kasklarında fiberglas kabuk yapısını tercih etmeye çalışıyor. Bu kask da hem uygun fiyatlı hem de fiberglas kabuk yapısına sahip olan kasklardan biri. İlk kaskta olduğu gibi bu kaskta da gözlük ve kulaklık takılabilmesi için özel alanlar bulunuyor. Kaskın yeteri kadar havalandırma kanalı mevcut ve buğuya karşı pinlock bulunuyor. Bu fiyata alınabilecek en iyi kasklardan biri olduğunu söylenebilir. Ayrıca 999 TL’lik fiyatın da kısa bir süre için geçerli olduğunu söylemek isteriz.

Bell PS RS-1 (1000 TL)

Kaliteli kasklarıyla bilinen bir diğer marka olan Bell, düşük bütçeli motosiklet severler için üretmiş olduğu PS RS-1 modeliyle, hem kaliteli hem de dayanıklı bir kabuk yapısına sahip olan kaskla karşımıza çıkıyor. PS RS-1 modeli, kask üreticileri ve uzmanları tarafından önerilen fiberglas kabuk yapısına sahip.  Kaskın biraz ağırlığının fazla olduğu görülse de bu fiyat için kaçırılmaması gerektiği rahatlıkla söylenebilir. Kaskın standart havalandırma kanalları bulunurken, manyetik kayış tutucu özelliği fazlasıyla dikkat çekiyor.

Marushin 778NX BIOMECH (999 TL)

Motosiklet ekipmanı konusunda diğer markalar gibi pek meşhur olmayan ancak gerçekten kaliteli ürünleriyle öne çıkan Marushin, kask konusunda da gerçekten oldukça iyi işler çıkartıyor. Marushin 778NX Biomech kask da söz konusu markanın iyi işler çıkarttığının bir örneği olarak kabul edilebilir. Kaskın iç kabuk yapısında fiberglas malzeme kullanılmış ve bu sayede darbelere karşı maksimum dayanıklılık sağlanmış. Çenede 1 ve üst kısımlarda 2 adet havalandırması bulunan bu kask, havalandırma konusunda zayıf olsa da kalitesi bu konuda açığı kapatıyor. Buğu yapmayan ve çizilmeye dayanıklı vizöre sahip olan bu kask, kısa süreliğine 999 TL’den satılıyor.

MT Rapide (999 TL)

Fiberglas iç kabuk yapısıyla karşımıza çıkan kasklardan bir diğeri olan MT Rapide, 1 çene ve 2 tepe havalandırmasıyla, biraz eski teknoloji kask olarak karşımıza çıkıyor. Kaskın üretim biçimi ve havalandırma kanalları eski olsa da fiberglas gibi bir kabuk yapısına sahip olması, kalite ve fiyat/performans konusunda eksikleri kapatıyor diyebiliriz. Kaskın 1300 gr.’lık ağırlığı, rakiplerine göre hafif tarafta kalırken, kaskın tüm pedleri rahatlıkla çıkarılıp, temizlenebiliyor. Ayrıca vizör yapısı olarak da pinlock takılmasına uygun olan bu kask, kaçırılmaması gereken kaliteli kasklar arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu