Bebekle Kamp Yapmak – En İyi İpuçları ve Tavsiyeler

Bebekle kamp yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Çocuklarla kamp yapma konusunda zaten bazı tavsiyelerde bulunduk, ancak bu kılavuzda yalnızca bebeklere odaklanıyoruz ve burada, sizin ve ailenizin açık havanın keyfini çıkarmasını ve eğlenmesini sağlamanıza yardımcı olmak için buradayız.

Yapabilecekleriniz konusunda gerçekçi olun

Bebek sahibi olmak sizi kampa gitmekten alıkoymak zorunda olmasa da, yapmanız gereken kamp türü konusunda gerçekçi olmak önemlidir. Örneğin, normalde hiçbir yerin ortasında, konfor olanaklarının çok az olduğu vahşi kampa giderseniz, o zaman yanınızda bir bebeğiniz varsa, bunu yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Bir çadır halısı alın

Kampa gidiyorsanız her zaman bir çadır halısı almanızı öneririz, ancak bebekleriniz ve küçük çocuklarınız varsa daha da iyidir. Çadır halıları ve kilimleri sadece çadırınızın zeminini korumakla kalmaz, aynı zamanda ekstra bir yalıtım katmanı sunar ve üzerinde oturmak ve gezinmek için daha rahattır.

Gece için sıcak giysiler getirin

Yazın ortasında bile geceleri soğuk olabiliyor ve elbette bebeğinizi sıcak tutacak evinizin yalıtımı yok. Bebeklerin vücutları da sıcaklığı düzenleme konusunda o kadar beceriksizdir, bu yüzden onlar için bunu sağlamak bizim elimizde.

Gece üşümeleri ihtimaline karşı bir şapka ve eldiven alın ve gerektiğinde ekleyip çıkarabilmeniz için kat kat giysi kullanın.

Bebekle Kamp Yapmak

Yanınıza fazladan minder alın

Emziriyorsanız ve bunu sırt üstü ya da yan yatarak yapıyorsanız, sizi daha rahat ettirmek için ekstra minderler alın

Komşularla sohbet edin

Yanınızda kamp yapan komşularınız varsa, merhaba demek için başınızı kapıdan dışarı çıkarmanız faydalı olabilir. Kampçıların çoğu, potansiyel olarak ağlayan bir bebekle ilgili bir sorun yaşamayacaktır (bir çadırda çok az ses yalıtımı olduğunu unutmayın), ancak onları yanınızda bir bebeğiniz olduğunun farkına varmalarını sağlarsanız, şüphesiz bunu takdir edeceklerdir ve bunu takdir edeceklerdir. Kamp tatiliniz boyunca ilişkileri sorunsuz tutacaktır.

Gün boyunca bebeği serin ve nemli tutun

Hava güzel ve sıcaksa, bebeğinizin güzel, serin ve nemli kalmasını sağlamak önemlidir. Bebek arabalarındaki bebekler battaniye veya hava sirkülasyonunu durduran herhangi bir şeyle örtülmemelidir. Mümkün olduğunca doğrudan güneş ışığından uzak kalmaları için bir güneşlik tavsiye edilir.

Altı aydan küçük biberonla beslenen bebeklere susuz kalmamaları için soğutulmuş kaynamış su, altı aydan büyük bebeklere ise musluk suyu verilebilir. Tam olarak emzirilen bebeklere katı yiyecekler yiyene kadar fazladan su verilmesine gerek yoktur.

Keyfini çıkarın!

En önemli şey, bebeğinizle kamp yapmanın tadını çıkarmak! Açık havada ilk kez bu şekilde deneyimlemeleri muhtemeldir ve umarım bu, birçok kamp gezisinden ilki olur. Onları ev ortamından uzaklaştırma konusunda endişelenmek doğaldır, ancak bebekler oldukça uyumludur sadece arkanıza yaslanın ve rahatlayın ve bir aile olarak bu deneyimin tadını çıkarın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu