BMW 1250GS Boxer İncelemesi

İlk bakışta BMW’nin yeni R1250GS’inde pek bir şey değişmedi . Giden 1200 ve aynı şasi kurulumunun aynı stiline sahip, ancak daha iyi donanımlı bulacaksınız ve seçenek kutularını işaretlerseniz daha gelişmiş sürücü yardımcıları da elde edeceksiniz. Ancak en büyük haber GS’nin yeni 1254cc ‘Shift Cam’ Boxer motorudur, ‘Shift Cam’ değişken valf zamanlaması, BMW motosiklet için ilk, daha fazla tork, en yüksek güç ve mpgs. Yapabildiğiniz gibi deneyin, akıllı kameranın işini yaptığını hissedemezsiniz, bu şekilde olması gerektiği ve gerçekten sorunsuz bir şekilde daha fazla güç ve tork sağlar, hıçkırık, topak ya da sarsıntı olmaz. Sinir bozucu yeni teknolojiye sahip GS’nin kazanan formülünü karıştırmak her zaman bir riskti, bu nedenle, birkaç ayrıntı bir yana, her şey 1200’den farklı olmaya devam ediyor, ancak motorun ekstra ışıltısı sayesinde büyük GS her zamankinden daha iyi. BMW hala rakiplerinden bazılarının üstün güç seviyesine sahip olmayabilir, ancak turne yapıyor, işe gidiyor, tırmalıyor veya çamurlanıyorsanız bile R1250GS hala rahatça yapıyor.

Sürüş Kalitesi

Cam’ı bir kenara kaydırın, R1250GS de R1200GS gibi sürülür ve kullanılır , ama bu çok iyi bir şey, çünkü büyük bir GS’ye atladığımız her zaman her zaman hoş bir sürpriz. Bu ilginç ve hatta sakar görünen bir canavar olabilir, ama hepsi bir arada olan en olası turne, performans bisikleti ve çamur avcısı. Koltuğu yüksek konuma (850’den 870 mm’ye kadar) yükselttiğimde, aşınmış bağlantılara günlük kullanım konforu ve nezaket sunar. Poise sızdıran, kavrayan ve üstün rüzgar koruması ve frenlere sahip (bazı GS’ler artık BMW markalı Hayes kaliperleri alacak diğerleri Brembo). Off-road, hala bir KTM 1090R Adventure kadar botları kadar hafif değil , ancak motorun ekstra hırıltılı ve lezzetli gaz tepkisi GS’yi hiç olmadığı kadar kontrol edilebilir hale getiriyor. Doğal bir ayakta durma pozisyonuna sahiptir ve isteğe bağlı ‘Enduro Pro’ elektroniği, arazi kullanımına uygun çekiş kontrolü, ABS ve süspansiyon ayarları sunar.

Motor Özellikleri

Tüm teknolojiyi bir an için unutun, çünkü gökdelen yüksekliğindeki kokpitinin rahatlığından, sürüşe göre kontrol edilen tüm ‘Shift Cam’, size en yumuşak, en yumuşak ve en alçaktan homurdanan bir GS verir. Bir fabrika yarış bisikletinin bu tarafını gaz kelebeği topla. Sonuç olarak, normal hızlarda sürüş yapmak bir zevktir ve BMW o kadar huysuzdur ki, ihtiyacınız olan tek şey altıncı, yavaş, yokuş yukarı saç tokalarından bile güç alırsınız. Yoga öğretmenleri 1250 motoru gibi esnek olma mücadelesi veriyor. Bir melek gibi sürün ve fazladan% 4 daha iyi mpg elde edersiniz. Saatlerce eyerle umutsuzca Shift Cam’ın çalıştığını hissetmeye çalışıyoruz, ama yapamayız. Giriş kamı motorun üstünden (sadece beş milisaniyede) kayarken, valf kaldırmasını artırmak için hiçbir adım, sarsıntı veya tereddüt yoktur.

Tek hissettiğin mükemmel bir şekilde verilen gücün bir sel. Kısmi ve yüksek kaldıraçlı kam lobları (elektronik bir geçiş kapısı tarafından çalıştırılır), kademeli giriş valfi açıklığı (yanma odasında daha iyi bir yanma için girdap oluşturan) ve 3 mm daha uzun strok içeren bu akıllı kam, hepsi bir motora eklenir 14ftlb daha fazla tork ile, 250 rpm’de 1200’den daha az. Giriş kamının kaydığı devirlerde sabit bir nokta yoktur. Örneğin, en yüksek viteste 5000 dev / dak’ın altındaki herhangi bir noktada (yaklaşık 80 mil), motor yarı-yağlanmış ya da tam yağlı kameralar çalıştırıyor olabilir – hepsi gaz kelebeği açmak için ne kadar zor olduğuna bağlı. Ancak motor daha hızlı dönüyorsa, oynayabileceğiniz 136 atış atı (1200’lerin 123 bhp’sinden sonra) var ve kolay üçüncü vites çarklarını kavramaya yetecek kadar dürtme var. Daha büyük olan motor (101’den 102,5 mm’ye kadar) hala Üstün Trump atışlarında 160bhp’lik bir KTM 1290 Süper Macera’ya rakip olmayabilir , ancak BMW sizi asla kısa değişmiş hissi bırakmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu