BMW G310RR İNCELEMESİ

BMW’nin A2 lisans dostu G310R’si şu ana kadar tartışmasız en önemli motorsikleti. Alman firması dünyaya yeni biniciler sokmak istiyor ve bu da onları içine çekmeyi umdukları makine. İyi yapılandırılmış, hafif, düşük hızda yönetimi kolay ve zorladığınızda bile sportif bir tarafı var. Ancak debriyajı ve dişli kutusunu düşük hızda hafifçe indirdi.

Sürüş Kalitesi

BMW’nin çelik boru iskeleti sağlamlık, dayanıklılık ve maliyetleri düşürmek için üretilmiştir. Motoru doğrudan motorsikletin önüne doğru sürmek, BMW’nin daha az gergin, daha emin ayakla durmak için uzun süre dayanan bir ali döner koluna oturmasını sağladı. S1000RR benzeri bir ön uç, 300 mm’lik bir diski ısırtan, ayarlanamayan baş aşağı çatallar ve ABS donanımlı radyal montajlı dört pistonlu Bybre kaliperine sahiptir. Tek arka şok ayarlanabilir değildir.
G 310 R, alçak, arkadaşça bir sürüş pozisyonuna sahip ve 758 mm’lik oturma yüksekliğiyle, kısa yolcular için ayakları dururken düz durması kolay. Ancak BMW hala büyük bir motorsiklet hissi ve geniş sürüş pozisyonu elde etmeyi başarıyor, bu yüzden daha büyük bir motorsikletten geliyorsanız, küçülüyormuş gibi hissetmiyorsunuz. Yumuşak bir şekilde doldurulmuş koltuk bir saat kadar rahattır, ancak tüm gün süren sürüşlerde nihayetinde sersemlik hissi verir. Düzgün bir uzunluk için gidip olsa iyi. Kontrollere baktığımızda, bir BMW’de olduğun açık. Tankta hediye pervanesi rozeti ve bir kenara itilen S1000R’den yapılmış bir kokpit var. Şalt düz barlar ve gidon sapları gibi benzer. Aynalar küçüktür, ancak az önce bulunduğunuz yerin düzgün bir görüntüsünü sağlar. Kumandanın asıl gerginliğinden biri, özellikle debriyaj ve fren kolu, çubuktan çok uzak. Tüm modellerinde aynı, bu yüzden BMW test sürücülerinin dev elleri olmalı.

Tek silindirli tasarımın avantajlarından biri düşük ağırlıktır. Ölçekleri 158,5 kg kullanıma hazır halde deviren G 310 R, şehir çevresinde ve açık yolda hafif ve manevra kabiliyetine sahiptir. Orta hızlarda, frenler ısırmaz ve direksiyon belirsizdir, ancak bunu zorlar ve BMW canlanır. ABS destekli frenler, kolu sıktığınızda daha zor çalışır ve ön ucu bir köşeye zorladığınızda tembel çizgiler keskin kavislere döner. Bazı sportif lastikleri takın ve G 310 R’de ciddi bir eğlenceye sahip olabilirsiniz. Bu, yeni binicilere viraj alma ve ivme kazanma sanatı hakkında şimdiye kadar güçlü bir 600 veya 1000 olandan daha fazla teknoloji kazandıracak bir bisiklet türüdür.

Yeni 34bhp, 313cc, 4v tek silindirli elektrik santrali geriye doğru takılıyor, bu yüzden giriş önde ve arkadaki egzozda. BMW, tasarımın motora daha düzgün ve daha verimli bir hava akışı sağladığını ve daha iyi ağırlık dağılımı için motorun ön tekerleğe daha yakın oturmasını sağladığını söylüyor. İkiz eksantrik milleri ve valf dişlisi, S1000RR’ye dayanır ve aynı şekilde sallanan kollar ve gudgeon pimi üzerindeki süper DLC (Diamond Like Coating) ‘dir.

A2 sınıfındaki tüm tek ve çift silindirli makineler gibi, G 310 R de dünyadaki en uyarıcı egzoz notalarına sahip değil, ancak güç aktarımı o kadar yumuşak ve titiz bir şekilde bindiğinizi unutmayacaksınız: ve gaz alma arızası serbest. Düşük hızlarda, çok miktarda homurdanma vardır ve şehir trafiğine kolayca ayak uydurabilirsiniz, ancak fitili açmak istediğinizde motor makul bir banliyöden sportif BMW’ye döner. Özgürce döner ve mütevazı 34bhp’ı için şaşırtıcı bir şekilde acildir. Sadece tonunu kırabilir ve debriyajı bir manyak gibi kayabilir ve bir S1000R’nin gurur duyacağı yerlere bile gidecektir. Ancak düşük hızda şanzıman mükemmel değil. Çekip çekerken debriyaj yanık olabilir ve vites küçültme dururken sertleşir ve yapışkan olur. Her şey daha hızlı çalışır, ancak şehir etrafında ve düşük hızda BMW, parlak Japon rakipleri kadar rafine değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu