BMW S1000RR Kullanıcıları Dikkat!

BMW S1000RR Kullanıcıları Dikkat! İngiltere’de Bu Sorun Nedeniyle Motosikletten Vazgeçiliyor

BMW’nin en çok tercih edilen S1000RR modeli, gerek düz gerekse M paketiyle dünya üzerinde ve ülkemizde dikkat çekmeye devam ediyor. Motosikletin tasarımı, torku, beygiri, yol tutuşu ve daha birçok detayı harikayken, gün geçtikçe S1000RR’ye olan ilgi giderek artıyor. Bu ilginin artışı sadece ülkemizde değil, dünya çapında oluyor ancak BMW fabrikasının bu duruma pek hazırlıklı olduğunu söylemek ne yazık kim mümkün olmuyor.

Geçtiğimiz günlerde motosikletin global çapta büyük ilgi gördüğünü, siparişlerin anormal düzeyde olduğunu ve bu nedenle üretim sorunu yaşadıklarını açıklayan BMW, bununla birlikte motosikletin vites kutusunda yaşanan bir sorunlar da çalkalandı. Karterin işlenmesi sırasında dişli kutusunda yağ beslemesinin yeteri kadar sağlanamaması S1000RR’lerin en büyük problemleri arasında yer alırken, bu durum nedeniyle İngiltere kullanıcıları motosiklete olan ilgilerini bir hayli azalttılar.

Bu durum satışların ciddi oranda düşmesine neden olurken, S1000RR’ler İngiltere’de tekrardan servislere çağırılıyorlar. Yapılan parça değişimlerinin ardından motosikletin fabrika çıkışlı sorunu giderildiği söylenirken, ülkemizde ise henüz bu konuda bir haber yer almadığı görülüyor. Öte yandan BMW motosiklet servislerinin de bu konuda herhangi bir bildiride bulunmamaları, kullanıcıların kafalarında soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor.

Üretim sırasında yaşanan problemin yalnızca İngiltere’ye gönderilen motosikletlerde mi, dünyada mı ve ülkemizde mi geçerli olduğu konusunda henüz yapılmış resmi bir açıklama bunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu