Çadırlarda Nem Alma Cihazlarının Kullanımı – Bilmeniz Gerekenler

Yoğunlaşma, çadır kampının en rahatsız edici gerçeklerinden biridir, ancak bu, kampçıların yüzleşmesi gereken bir gerçektir.  Çadırda nem giderici kullanmak, çadırın içindeki havada oluşan nem miktarını azaltmaya yardımcı olur ve yoğuşmayı minimumda tutmanın geleneksel yollarını tamamlamaya yardımcı olur.

Çadır Kampı İçin En İyi Nem Alma Cihazı Ne Türdür?

Çadır kampı için en iyi nem alma cihazı türü, kamp yaptığınız iklime, hava durumuna, sıcaklığa ve elektriğe erişiminiz olup olmadığına büyük ölçüde bağlı olacaktır. Açıkçası, elektrik bağlantılarınız varsa ve kamp yaptığınız yer çok nemliyse, elektrikle çalışan nem alma cihazı kullanmak çadırınızın içindeki nemi azaltabilecektir. Ancak, bu genellikle çadır kampçılarının erişebildiği bir şey değildir. Nemin çok fazla olmadığı bölgelerde kamp yapıyorsanız, ilk etapta nem alma cihazına ihtiyacınız olmayabileceğini unutmayın.

Nem Alma Cihazlarını Çadırınızda Nereye Yerleştirmelisiniz

Çadırınızda devrilmeyecek bir yere nem alma cihazı yerleştirin. Tercihen küçük bir kamp masası veya sandalye gibi sağlam bir yüzeyin üzerine yerleştirmelisiniz. Nem alma cihazı bir çadır duvarına yakınsa, hava giriş deliklerini çadırın içine bakacak şekilde çevirin. Çadır duvarlarına dokunmasını önlemeye çalışın. Bu, elektrik, pil ve nem emiciler için geçerlidir.

Çadırlarda Nem Alma Cihazlarının Kullanımı

Çadırınız İçin Nem Alma Cihazı Almalı mısınız?

Ortalamanın üzerinde nemli alanlarda kamp yapıyorsanız, çadırınız için gerçekten bir nem alma cihazı almanız gerekir.

Yoğuşmayı Azaltmak İçin Çadırınızı Nasıl Kurabilirsiniz?

Çadırınızı bir ağacın altına kurmak, ağaçlar havadaki nemi emmeyi sevdiği için belirli ortamlarda yoğuşmayı azaltmaya yardımcı olabilir. Çadırınızı çapraz esinti olan bir alana kurmak yoğuşmayı azaltmaya yardımcı olabilir çünkü iyi hava akışı bir çadırda su birikmesini azaltmanın en iyi yollarından biridir. Çadırınızı hafif bir eğime kurmak, yoğunlaşma veya yağmur suyundan dolayı çadırın içinde biriken suyun bir kısmını boşaltmaya yardımcı olabilir. Tek katmanlı çadır yerine çift katmanlı bir çadır seçin çünkü bu daha iyi hava akışı sağlar. Çadırınızı su merkezine çok yakın kurmamaya çalışın. Çadırınızı toprak gibi kuru bir yüzeye kurmaya çalışın. Çadırınız yeşillik üzerindeyse, kalın bitki örtüsü su buharına sebep olabilir. Çadırınızın içinde ıslanan herhangi bir şey, içeride yoğunlaşma olarak sonuçlanan su buharını serbest bırakacağından, ıslak giysilerinizi, giysilerinizi, ayakkabılarınızı vb. Çadırınızın dışında bırakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu