Çocuklar için Kamp Aktiviteleri

Çocuklara yönelik kamp aktiviteleri gezinize heyecan katar ve can sıkıntısını en aza indirmeye yardımcı olur. Çocuk yürüyüşü, yüzme ve kaya atlama gibi birden fazla aktivite çocuğunuzu meşgul edebilir.

Çocuklarınızın kamp yaparken kendilerini şımartabileceği üç tür aktivite vardır. Bunlar aktif, pasif ve sosyal oyunları içerir. Doğa ile etkileşime girerken çocuklar için canlı ve eğlenceli aktivitelerden bazıları yürüyüş, yüzme, çöpçü avcılığı ve kaya atlamadır.

Çocuklar kampta dinlenirken yıldız gözlemi, hikâye anlatımı, vahşi yaşam çizimi ve doğa fotoğrafçılığı gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirebilirler. Yukarıdaki eylemler fazla enerji kullanımını gerektirmez. Çocukları, doğayla tam olarak etkileşime girmekten alıkoydukları için online oyun, sohbet gibi teknoloji odaklı etkinliklere katılmaktan caydırırsanız, bu yöntemler yardımcı olacaktır.

Diğer etkinlikler, çocukların bunları bir takım olarak yapmalarını gerektirdiğinden sosyal etkileşimi teşvik eder. Çocuklarınızın kamp yaparken oynayabileceği sosyal oyunlara örnek olarak hikâye anlatımı, el feneri etiketi ve kuş gözlemciliği dâhildir.

Çocuklar için Kamp Aktiviteleri

Bu aktiviteleri gerçekleştirirken, çocuklara onlardan maksimum zevk almalarını sağlamak için rehberlik etmek önemlidir. Yürüyüş yapmak ve kayaları atlamak gibi bazı aktiviteler tehlike oluşturabilir. Zarar riskini en aza indirmek için bu tür faaliyetleri gerçekleştirirken çocuklarınıza rehberlik etmek çok önemlidir.

Kamp Yaparken Yapılabilecek Daha Eğlenceli Şeyler

Kamp yaparken yapılacak çok keyifli şeyler var. Birden fazla eğlence dolu oyun ve aktiviteye katılarak unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Su oyunlarından fiziksel aktivitelere ve oyunlara kadar listeye ait olabilir.

Kamp alanınız bir göle, nehre veya başka bir su kütlesine bitişikse, yapabileceğiniz birçok aktivite ve oyun vardır. Bazı su aktiviteleri aksiyona dayalı olsa da bazıları dinlenmeye ihtiyacı olan kişiler için uygundur. Sizin rehberliğinizle çocuklar stresi azaltmak ve fiziksel sağlıklarını artırmak için yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Kendinizi şımartabileceğiniz diğer eğlenceli su aktiviteleri arasında balık tutma, su kayağı, tekne gezintisi ve diğerleri sayılabilir.

Dekoratif eğlenceli aktiviteler de çocuklarınızın ilgisini çekebilir. Örneğin, çocuklar kamplarını süslemek için tebeşir kullanabilirler. Yeni yürümeye başlayan çocuklar için, havanın çok sıcak olması durumunda kamp kitapları onlara yardımcı olabilir.

Hikâye anlatma ve kamp şarkı söyleme gibi aile kampı etkinlikleri, tüm kamp deneyimine eğlenceli ve tatlı anılar ekleyebilir. 

Bazı çocuklar doğa yürüyüşü yaparak çevreyi keşfetmekten hoşlanırlar. Yürümelerini ve sincap gibi bazı hayvanları izlemelerini sağlayın. Kamp yapan çok çocuğunuz varsa onlar için oyunlar düzenleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu