En İyi 10 Kamp Görgü Kuralı İpuçları

İster deneyimli bir kampçı olun, ister ilk kamp gezinizi planlıyor olun, kamp alanında görgü kurallarına dikkat ettiğinizden emin olun. Diğer kampçıların da sizin kadar deneyimlerinden zevk almasını sağlamak için, akılda tutulması gereken temel kamp görgü kuralları hakkında 10 ipucu.

1. İz Bırakmayın

Açık havanın tadını çıkaran bu kadar çok insan varken, takip edenlerin deneyimlerini azaltan hiçbir şeyi geride bırakmamak için her birimizin üzerimize düşeni yapması çok önemli. Sloganı hatırla: getirdiğini topla.

2. Kamp Alanını Temiz Tutun

Siteyi her zaman geldiğiniz zamandan daha temiz bırakın. Gezimizin son gününde eşyalarınızı toplarken yapmanız gereken son şey siteyi temizlemek. Bir sonraki kampçılar için kirli bir alan bırakmayın. Başka türlü saf, doğal bir alanda çöp bırakmak hoş karşılanmaz.

3. Sessiz Saatlere Saygı Duyun

Hemen hemen her kampın sessiz saatleri vardır, genellikle 22:00 ile 06:00 saatleri arasında Bunlar, iyi bir gece uykusuna ihtiyacı olanlar veya çocuklarla kamp yapanlar için konmuştur. Sesler gecenin sessizliğinde taşınır, bu yüzden bu zamana saygılı olun. Aynı şekilde rahatsız edici olabilen sabah erken rutininize de dikkat edin.

4. Kamp Alanlarını Kesmeyin

Komşularınızı tanımıyorsanız, kimsenin kamp alanını kesmekten kaçının. İnsanlar kamp alanında olmak için para ödüyor ve siteyi kaldıkları süre boyunca kişisel alanları haline getiriyor. Banyolara giderken sadece birkaç dakika kazanmak için araya girmeyin.

5. Kamp Ateşinize Dikkat Edin

Çevrenizdekileri ve çevrenizdekileri tehlikeye atabileceğiniz için, ateşinizi yatmadan önce, dışarı çıkmadan önce veya konaklamanızın sonunda siteden ayrılırken mutlaka söndürün. Genel kural, kömürlerin veya küllerin soğuk olduğundan emin olmaktır.

6. Yakacak Odun Taşımayın

İstilacı böcek türleri ve hastalıkları, ormanları endişe verici bir oranda yok ediyor. Açık ateşe izin veren kamp alanlarında yakacak odun satışı yapılacaktır. Kullan. Kendi odununuzu taşımak tüm yerel ormanı tehdit edebilir. Ayrıca yerel yangın yasaklarının farkında olun ve bunlara saygı gösterin ve asla dikilmiş ağaçlardan odun almayın. Fazladan yerel yakacak odununuz varsa, bir sonraki kampçıya da bırakabilirsiniz.

7. Bulaşıklarınızı Banyoda Yıkamayın

Çoğu kampın bu konuda belirli kuralları vardır. Bulaşık yıkamak, insanların banyo kullanımı için sahip olduğu küçük alanı kaplamakla kalmaz, aynı zamanda hijyenik değildir; Kirli bulaşıklar, insanların yüzlerini ve ellerini temizledikleri lavaboda bulunmamalıdır.

En İyi 10 Kamp Görgü Kuralı İpuçları

8. Geceleri Işıklarınıza Dikkat Edin

Kamp alanından geçerken veya karanlıkta arabanızı boşaltırken, farlarınızı kapatın ve düşük ışıklarınızı kullanın. Etrafınızdakiler için parlak ışıklar uykuyu bozabilir. Kamp alanına vardığınızda, fenerleri ve el fenerlerini kullanın ve geceleri tente ışıklarını kapattığınızdan emin olun.

9. Evcil Hayvanlarınızı Tasmalı Tutun ve Sonrasını Temizleyin

Evcil hayvanlar için kamp kuralları her kamp alanında farklılık gösterir, ancak yiyecek, küçük çocuklar ve hayvan alerjileri söz konusu olduğunda çoğu insan evcil hayvanınızın kamp alanında dolaşmasını istemediği konusunda hemfikirdir. Evcil hayvanınızı kamp alanında, patikalarda ve kamp alanı çevresinde tasmalı tutun. Ayrıca, evcil hayvanlarınızın ardından daima temizleyin.

10. Komşularınızla Tanışın

Kamp yapmak eğlencelidir ve çevrenizdekilerle harika bir ortak deneyim olabilir! Kamp alanına yeni gelen komşularla aranızdaki buzu kırmanın bir yolu, kamp alanına döndüklerinde onlara yardım sunmaktır. Kamp ateşi etrafında yüzerek, yürüyüş yaparak ve dinlenerek ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kolayca kurulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu