Haziran-Temmuz 2019 Motosiklet Festivalleri

Ülkemizde farklı coğrafyalarda her yıl birbirinden güzel motosiklet festivalleri düzenleniyor. Kimileri ulusal kapsamda olurken, kimileri uluslararası olarak karşımıza çıkıyor. Bahar aylarında düzenlenen festivaller bir kenara dursun, yaz aylarında düzenlenen festivallerin tadı bir başka oluyor. Festivaller içerisinde gerçekleşen etkinlikler, festival ortamı, motosiklet konusunda yaşanan görsel şölen, özel motosiklet şovları ve daha fazlası her yıl biz motosiklet severleri festivallerde karşılıyor. Peki, bu festivaller nerelerde gerçekleşiyor? Tam tarihleri ne zaman? Festival öncesinde ne gibi hazırlıklar yapmak gerekiyor? Gelin bu detaylara her birlikte bir göz atalım…

Haziran 2019 Motosiklet Festivalleri

2019/ 7-9 Haziran 2. Selçuk Efes Motofest (İzmir)

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen Selçuk Efes Motofest, 2019 yılında bir önceki yıla göre daha iyi bir şekilde hazırlanarak karşımıza çıkıyor. 2018 yılında motosiklet severlere muhteşem bir festival yaşatan İzmir Selçuk Efes Motofest, 2019 yılında festivalin kalitesini arttırmayı planlıyor. Tamamen ücretsiz olan bu motofest, erkek-kadın duş alanı, özel tuvaletler, bulaşık yıkama alanı ve her çadıra elektrik sağlama gibi birçok imkan sunuyor. Motosiklet severler için birbirinden eğlenceli etkinliklerle karşımıza çıkacak olan bu motofest, şimdiden iştahları kabartıyor.

Festival Alanı Adresi: Zeytinköy Mah. / Selçuk Belediyesi Halk Plajı, 35920/ Selçuk, İZMİR.

2019/ 7-9 Haziran 2. Şarköy Motosiklet Festivali (Tekirdağ)

Geçtiğimiz yıl harika bir etkinliğe imza atan Şarköy, bu yıl daha canlı, eğlenceli, etkinliği ve imkanı bol olan bir motosiklet festivalini motosiklet severlere sunmak istiyor. Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında düzenlenen festival, bu yıl Haziran’da düzenlenerek, daha çok motosiklet severi ağırlamayı amaçlıyor. Denize sıfır bir alanda yapılan festival, herhangi bir barınma ücreti talep etmiyor. Ayrıca banyo ve tuvalet gibi imkanlar da mevcut. Her çadır da elektrik panoları sayesinde elektrikten faydalanabilir. Ayrıca konaklamayı otelde yapmak isteyen motosiklet severler, 50 TL karşılığında kahvaltı dahil festival alanının dibinde otelde konaklamasını gerçekleştirebiliyor.

Festival Alanı Adresi: Eski Tekel Şarap Fabrikası yanı/ Şarköy, TEKİRDAĞ

2019/ 14-16 Haziran 8. EKMOK Uluslararası Motosiklet Festivali (Balıkesir)

emok motofest

Ülkemizde yapılan en büyük motosiklet festivallerden biri olan EKMOK motosiklet festivali, geçtiğimiz yıl Yunanistan’ın Midilli adasında gerçekleşmişti. Harika bir festival ortamı söz konusuyken, Türkiye’deki motosiklet festivalleri arasında başka bir ülkede gerçekleşen ilk festival olarak karşımıza çıktı. 8. EKMOK uluslararası motosiklet festivalinin de bu yıl Yunanistan’ın Midilli adasında gerçekleşmesi planlanıyor. Festival alanında elektrik, banyo, tuvalet gibi imkanlar bulunurken, geçtiğimiz yıl büyük beğeni toplayan festivalin, bu yıl yine son derece renkli etkinliklere ev sahipliği etmesi bekleniyor.

2019/ 20-23 Haziran 8.Köreceğiz Motosiklet Festivali (Muğla)

Huzurlu, doğayla iç içe ve denizin dibinde bir motosiklet festivali yaşamak isteyen motosiklet severlerin mutlaka kaçırmaması gereken bir festival olan Köreceğiz motosiklet festivali, bu yıl 8. kez motosiklet severlerin karşısına çıkıyor. Köreceğiz Belediyesi ve Ege Yoku Dergisi’nin katkıları sayesinde düzenlenen festival, söylenenlere göre daha samimi ve içten bir festival ortamına sahip. Katılımın hayli fazla olduğu bilinirken, bu yıl Köyeceğiz’in son derece büyük konserlere ev sahipliği yapacağı söylentiler arasında yer alıyor.

2019/ 21-23 Haziran Silivri Motosiklet Festivali (İstanbul)

Festival programı şimdiden belli olan Silivri Motosiklet Festivali, konuklarıyla büyük dikkat çekiyor. Birkan Polat’ın motosiklet şovuyla açılışı yapılacak olan bu festivalde, özel seminerler, söyleşiler ve konserler gerçekleşecek. 60 dönüm gibi son derece büyük bir alanda gerçekleşecek olan bu festival, 5 TL giriş ücretiyle ziyaretçilerini kapılarını açacak. Giriş ücretinin tamamı ise Lösemili çocuklara bağışlanacak.

2019/ 27-30 Haziran 5. Salihli Motosiklet Festivali (Manisa)

Konum itibari ile harika bir yerde gerçekleşecek olan 5. Salihli motosiklet festivali, doğanın büyüsünü sonuna kadar hissetmenize neden olacak Adala Kanyonu’nda gerçekleşecek. Adından her yıl söz ettiren ve tam bir “festival havasını iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir festival” olarak anılan Salihli Motosiklet Festivali, konserleriyle de bu yıl adından söz ettirecek gibi duruyor. Kamp alanında her türlü imkan bulunuyor ve herhangi bir ücret söz konusu edilmiyor. Ayrıca özel yürüyüşler, bölgenin tarihi yapıları, motosiklet etkinlikleri ve daha birçok etkinlik, Salihli Motosiklet Festivali programı içerisinde yer alıyor.

Temmuz 2019 Motosiklet Festivalleri

2019 / 4-7 Temmuz 2. Ankara Motosiklet Festivali

Geçtiğimiz yıl motosiklet severlerin büyük ölçüde kendi katkıları ve emekleriyle düzenlenen festival, bu yıl tekrar, daha geniş kapsamlı ve en iyi imkanlarla düzenlenmesi planlanıyor. Katılımın son derece yüksek olması beklenirken, Ankara motosiklet camiasında yer alan birçok ismin de festivale katılması bekleniyor. Festivalde motosiklet severleri konserler, motosiklet gösterileri, katılımcıların yarışacağı etkinlikler ve birbirinden eğlenceli görüntüler fazlasıyla bulunuyor. Ayrıca konaklama konusunda herhangi bir problem söz konusu değil.

2019/ 4-7 Temmuz 9.Balıkesir Motofest

BMG kulüp evi açılışı başta olmak üzere, önemli konserler, indirimli motosiklet ürün stantları ve konserlere ev sahipliği edecek olan Balıkesir Motofest, her yıl olduğu gibi bu yıl da kalabalık geçecek gibi görünüyor. Binlerce motosikletlinin katıldığı festivalde, konaklama, elektrik ve banyo gibi imkanlar bulunuyor. Ayrıca test sürüşleri, partiler, yarışmalar, motosiklet şovları da yine söz konusu festivale katılacak olan motosiklet severleri bekliyor.

2019/ 11-14 Temmuz 9. Eskişehir Motofest

Eskişehir Tepebaşı’nda gerçekleşecek olan festival, adından da anlaşılacağı üzere tepe olarak adlandırılacak bir bölgede yer alıyor. Yeşilliğin bol olduğu, doğanın tüm hünerlerini tam olarak sunduğu bu festivalde, ücretsiz birçok imkan da yer alıyor. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, çay, su, tuvalet ve duş gibi imkanların herhangi birinden ücret alınmıyor. Ayrıca son derece sıcak bir ortam ve eğlenceli motosiklet etkinlikleri de yine bu motosiklet festivalinde yer alıyor.

2019/ 13-14 Temmuz 2. Bozkurt Motosiklet Kulübü Yaz Şenliği

İzmir’in Foça ilçesinde gerçekleşecek olan ve geçtiğimiz yıl binlerce motosikletliyi ağırlayan bu festival, bu yıl da renkli sahnelerle karşımıza çıkacak gibi duruyor. Festivalin en büyük özelliklerinden biri, tam olarak motosiklet severlere hitap eden konserlere ev sahipliği ediyor olması. Festival alanında herhangi bir konaklama ücreti söz konusu değilken, ücretsiz tuvalet ve duş gibi imkanlar da bulunuyor.

2019/ 19-21 Temmuz 2.Soma Motosiklet Festivali

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Soma Motosiklet Festivali, eğlence üzerine kurulmuş bir programla karşımıza çıkıyor. Katılımcılar arasında yapılan yarışmalar, etkinlikler ve çekilişler ön planda tutulurken, konserlerin de oldukça iddialı olacağı söylentiler arasında yer alıyor. Toplu geziler, ikramlar ve çeşitli gösteriler sunan Soma Motosiklet Festivali, “festival havası” tabirini tam olarak yaşatacak gibi görünüyor.

2019/ 25-28 Temmuz 14. Bursa Enduro Motosiklet Festivali

Bursa’nın en önemli etkinliklerinden biri olan Bursa Enduro Motosiklet Festivali, adından her ne kadar Enduro geçse de tüm motosiklet severlere kapılarını aralıyor. Konum itibari ile birçok gölet, yayla ve sulak alanın etrafında yapılan bu festival, tamamen ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Kamp alanında katılımcıların aradığı her türlü imkan bulunurken, konser bakımından da oldukça zengin bir içeriğe sahip. Bu nedenle motosiklet severlerin kaçırmaması gereken etkinliklerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

2019/ 27-28 Temmuz 2019 3. Lüleburgaz & Alpullu Motosiklet Festivali

Kırklareli’nin Alpullu ilçesinde gerçekeşen Lüleburgaz & Alpullu Motosiklet Festivali, İstanbul, Tekirdağ, Edirne ve Marmara bölgesinden motosiklet severlerin akınına uğruyor. Son derece zengin bir konser programına sahip olan bu festival, “dostluk” kavramını sürekli olarak vurgulayarak, motosiklet severlerin birbirleri ile sıkı bir bağ kurmalarını amaçlıyor. Festival alanında elektrik, su, tuvalet, banyo vb. birçok imkan yer alırken, katılımcılar bu imkanlardan ücretsiz olarak yararlanıyor.

2019 Haziran- Temmuz Henüz Tarihi Olmayan Motosiklet Festivalleri

Haziran ve Temmuz ayında motosiklet festivalleri son derece yoğun olarak gerçekleşiyor. Bu nedenle festival organizatörleri, en uygun tarihi bulabilmek adına festivallere az bir süre kala festival tarihine karar veriyorlar. Haliyle henüz tarihi olmayan birçok motosiklet festivali bulunuyor. Üstelik bu festivaller arasında 10 binlerce kişinin katıldığı festivallerde yer alıyor. İşte 2019 Haziran- Temmuz tarihi netleşmemiş olan motosiklet festivalleri:

 • 2019 3. TMP Motosiklet Festivali
 • 2019 7. Samsun Motosiklet Festivali
 • 2019 5. Türkmok Motosiklet Festivali
 • 2019 Amasya Şehzadeler Motosiklet Festivali
 • 2019 Uluslararası Sinop Motosiklet Festivali
 • 2019 9. Manavgat Motosiklet Festivali
 • 2019 Eğridir Motofest
 • 2019 Artvin Motosiklet Festivali

Festivallere Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motosiklet festivalleri, yoğun katılımlar, eksik imkanlar, çeşitli sürprizler ve daha birçok durum içerebiliyor. Bu nedenle festivale büyük bir hazırlık yaparak gitmek gerekiyor. Özellikle içeriğimizde yer alan festivaller, yoğun katılımlara ev sahipliği yaptığı için çeşitli üzüntü verici durumlar yaşanabiliyor. İşte festivallere katılırken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Festival alanlarına mümkünse 10 gün veya 1 haftada önce giderek keşif yapmak ve yer ayırmak.
 • Yağmur ve soğuk hava ihtimaline karşı hazırlıklı olmak.
 • Motosiklet evraklarının tamamlanması ve bakımlarının yapılması.
 • Tuvalet, banyo ve yemek gibi temel ihtiyaçları festival alanında bağımsız, her ihtimale karşı ayarlamak.
 • Festivalde kurulan ürün stantlarında, festivale özel uygun indirimlerden yararlanabilmek adına bütçe ayırmak.
 • Ufak çaplı tamir seti, çoklu priz, şarj aleti vb. küçük ihtiyaçları karşılayabilecek eşyaları bir kağıda not almak ve festival yolculuğuna hazır hale getirmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu