Her Kampçının Bilmesi Gereken 16 Harika Kamp Tüyosu

İster yıldızların altında bir gece için bir dürtüyle yola çıkın, ister ülke çapında bir aile gezisi planlıyor olun, kamp yapmak herkes içindir. Tatil zamanınızı geçirmenin heyecan verici, sağlıklı ve kişisel bir yoludur.

Ancak, daha önce yapmadıysanız, kamp yapmak göz korkutucu olabilir. İşte başlamanıza yardımcı olacak en iyi kamp tüyolarımızdan birkaçı:

1. Telefonunuzu güçlendirin

Pil azaldığında telefonunuzun gücünü artıracak bir pil takımına yatırım yapın.

2. Karıncaların pikniğinizi mahvetmesine izin vermeyin

Bununla mücadele etmenin iyi bir yolu, her masa ayağının altına küçük bir tepsi su koymaktır. Karıncalar suda hareket edemeyecektir.

3. Folyoyu unutmayın

Folyoya sardığınız sürece kamp ateşinde hemen hemen her şeyi pişirebilirsiniz. Fırınlanmış patatesin içini peynir ve fasulye ile doldurun veya güzel bir balık parçasını baharatlayın, ardından folyoya sarın ve pişirmek için ateşin ortasına atın.

Her Kampçının Bilmesi Gereken 16 Harika Kamp Tüyosu

4. Acil durum battaniyesi ile çadırınızı serin tutun

Acil durum battaniyeleri sizi sıcak tutmak için tasarlanmıştır, ancak gümüş kaplamaları nedeniyle, çadırınızın üzerine konulduğunda güneş ışığını yansıtmak için harikadırlar. Çadırlar yazın oldukça ısınabilir, bu yöntem daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olabilir.

5. Koli bandının faydalarını öğrenin

Koli bandı, çadırınızdaki delikleri kapatmak, kabarcıkları tedavi etmek ve hatta yumuşak bir kol alçısı yapmak için kullanılabilir. Koli bandının harikalarını kucaklayın!

6. Ayakkabılarınızı su geçirmez hale getirin

Sızıntıları önlemek için ayakkabılarınızı balmumu veya su geçirmez bir spreyle kaplayın.

7. Kibritlerinizi su geçirmez hale getirin

Kibrit ıslakken pek işinize yaramaz. Kibrit kutuları yerine plastik kaplarda saklayın ve birkaç yedek parçası bulundurun.

8. Ne yiyeceğinizi bilin

Kamp yaparken biraz yiyecek aramayı planlıyorsanız, hangi bitkilerin güvenli olduğunu ve hangilerinin olmadığını bildiğinizden emin olun. 

9. Kahve poşetleri kullanın

Güne düzgün bir fincan kahve içmeden başlayamıyorsanız, bir kahve filtresini en sevdiğiniz kahve telvesinden birkaç kaşıkla doldurun ve üstünü sıkıca bağlayın. Kahve içmek istediğinizde ‘kahve poşetini’ bir bardağa koyup sıcak su eklemeniz yeterli.

10. İlk yardım çantası bulundurun

İlk yardım çantası alarak dağınıklığı minimumda tutun. Aspirin arı sokmalarını tedavi etmek için kullanılabilir ve çay ağacı yağı harika bir böcek kovucu görevi görür.

11. Daha fazla tuvalet kâğıdı getirin

Tuvalet kâğıdınızın karton ortasını çıkarın, düzleştirin ve yerden tasarruf etmek için plastik bir torbaya sarın.

12. Adaçayı sivrisinekleri uzak tutar

Sivrisinekler tarafından rahatsız ediliyorsanız, barbekünüze biraz adaçayı koyun. Yosunlar bundan hoşlanmazlar, umarım sizi rahat bırakırlar.

13. Arabanızın aküsünü kullanın

Arabanızda çakmak için adaptör fişiniz varsa, tüm elektrikli kamp ekipmanlarınıza güç sağlamak için arabanızın aküsünü kullanabilirsiniz.

14. Taşınabilir bir çamaşır makinesi yapın

Çamaşır makinesi, kampa gittiğinizde yanınıza almayı düşündüğünüz bir şey değil, aslında kendiniz de yapabilirsiniz. Kapaklı büyük bir kova veya kap alın, üstte bir delik açın ve içinden bir piston geçirin.

15. Köpük yer karoları

Yerde uyuma düşüncesinden hoşlanmıyorsanız veya bir rulo mattan biraz daha fazla yer kaplayan bir şey istiyorsanız, köpük yer karoları kullanmayı deneyin. Evet, küçük çocukların sahip olduğu yapboz gibi fayanslar. Çadırınızın tamamını kaplayabilirler ve uyumayı çok daha rahat hale getirirler.

16. Islak mendili getirin

Kampçının favori hilesi; Bunları ekipmanı silmek veya kendinize hızlı bir şekilde tazelenmek için kullanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu