Honda CBR1000RR-R Fireblade SP teknik özellikleri

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP teknik özellikleri ve fiyatıyla birlikte merak edilen bir motor olarak karşımıza çıkıyor olmakta.

Günümüzde pek çok motor modeli bulunuyor. Her bir motor modelinin kendine has yetenekleri yer alıyor. Bu motosikletlerden birisi de verimliliği üst düzeye kadar çıkaran Honda’nın yeni modellerinden birisi olarak karşımıza çıkmakta. Bu modelin sunduğu üstün performans ve konforlu sürüş deneyimi, müşterisinin memnuniyetini yükseltmeye yetiyor.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP teknik özellikleri

Honda’nın yeni modellerinden birisi olan CBR1000RR-R Fireblade SP, yapılan açıklamaya göre bu zamana kadarki üretilen en güçlü motosiklet olarak karşımıza çıkıyor. Sportif görünüme sahip bu model, gücüyle birlikte çok ağır olmamasıyla da ön plana çıkıyor. Yarış pistleri için özel olarak tasarlanan bu motor MotoGP şampiyonunun motosikleti olan RC213V ve RC213V-S modelinin bazı özelliklerini alıyor.

Yarış kırmızısı renginde bulunan CBR1000RR-R Fireblade SP, 1.000 cc silindir hacmine sahip. 113 nm azami tork ile birlikte sürücüleri karşılayan modelin 6 ileri manuel vites özelliği bulunuyor. Su soğutmalı motora ev sahipliği yapan bu motorun yakıt kapasitesi 16.1 litre olarak yer alıyor. 201 kilogram ağırlığa sahip olan model, konforu ve yakıt verimliliğini bir araya getiriyor.

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP teknik özellikleri

CBR1000RR-R Fireblade SP teknik özellikleri arasında arka sele üstü çantası olması yer alıyor. Sunduğu geniş çanta ve birden fazla bölme sayesinde sürücülerin depolama ihtiyacını gideren bu ürün, yer sıkıntısını ortadan kaldırıyor. Saatte 300 kilometre hıza kadar ulaşabilen bu motosiklet, hız tutkunları ve yarışçılar için birebir olmakta. Bu hızlara gerekli önlemler alınmadan ulaşılması tehlikeli sonuçlar doğuracağı için bu detaya dikkat edilmesi gerekiyor.

Normal seyahatlerde dahi kullanılabilen bu motor tek kişilik olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak spor aracı olan bu modelin tasarlanma amacı yarış pistinde kullanılması olduğu için iki kişi araca binemiyor. CBR1000RR-R Fireblade SP modelinin fiyatı firma tarafından 355.800 TL olarak açıklanmış durumda. Bu motora sahip olmak isteyenlerin unutmaması gereken bir nokta bulunuyor. Fiyatlar mağazadan mağazaya değişiklik gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu