Kaliteli chopper tarzı motorlar

Bu konuda siz değerli üyelerimiz için kaliteli chopper tarzı motorlar ve bu motorların özelliklerinden söz edip bilgilendirme yapacağız.

Günümüzde pek çok motor modeli bulunuyor. Bu motorlardan bazıları macera arayanlar için geliştirilmiş iken bazıları yarış yapmak isteyenler için yer alıyor. Turlama ve spor gibi pek çok araç da karşımıza çıkıyor. Her bir motor türünün kendine has özellikleri bulunmakta. Chopper motoru da bir diğer sevilen motorlar arasında yerini almış durumda. Oldukça eski bir tarihi bulunan ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde sıklıkla tercih edilen bu modellere ülkemizde de rastlanıyor. Bu tür motorlar alçak tabanlı ve geniş olmasıyla biliniyor.

Honda Gold Wing F6C

Yüksek puan almış kaliteli chopper motorlarında birisi Honda Gold Wing F6C olarak karşımıza çıkmakta. Bu motor 1.832 cc silindir hacmine sahip ve 117 beygir gücüne kadar ulaşabiliyor. 167 nm azami torka ev sahipliği yapan modelin 341 kilogram ağırlığı bulunuyor. Manuel 5 vitese sahip olan model, çift disk ön fren ve disk arka fren içeriyor. Modelin ABS, arıza ikaz lambası, hararet göstergesi ve saat göstergesi gibi pek çok özelliği yer alıyor.

Kaliteli chopper tarzı motorlar

Suzuki Intruder VZR1800BZ

Kaliteli chopper tarzı motorlar arasında Suzuki markası Intruder VZR1800BZ modeli de yer alıyor. 125 beygir güce kadar ulaşabilen bu model, 160 nm azami torka sahip. 1.783 cc silindir hacmi ile ön plana çıkan motorun 347 kilogram ağırlığı bulunuyor. Manuel 5 vitese kadar çıkabilen motorun yakıt kapasitesi 19.5 litre olmakta. Ön fren disk, arka fren kampana olan Intruder VZR1800BZ, bünyesinde ABS sisteminde yer vermemiş durumda.

Triumph Thunderbird

Karşımıza çıkan bir diğer model olan Triumph Thunderbird, sunduğu özellikler ile adından söz ettirmeyi başarıyor. 1.597 cc silindir hacmine sahip olan bu motor 86 beygir güce kadar ulaşabiliyor. 146 nm azami tork ve 308 kilogram ağırlık ile karşımıza çıkan motorun öne çıkan özelliklerinden birisi manuel 6 vitese sahip oluşu. Modelin içerisinde devir göstergesi, hız göstergesi ve LCD göstergesi gibi pek çok özellik yer almakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu