Kaliteli macera motorları

Kaliteli macera motorları hangileri? Bu konuda sizler için uzmanlardan ve sürücülerden yüksek puan almış motorları inceliyor olacağız.

Günümüzde Honda, Suzuki ve Yamaha gibi pek çok motor üreticisi bulunuyor. Her bir üretici kendine özgü motorları ile birlikte ön plana çıkmaya, popüler bir marka olmaya çalışıyor. Günümüzün popüler olan pek çok motor markası var ve bu motor markalarının sunduğu araçlar da motorcunun ihtiyacına göre tasarlanıyor. Bazı modeller yarış aracı olarak tasarlanırken bazıları arazi, bazıları da macera aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Kaliteli macera motorları

Honda VFR1200X Crosstourer

Macera motoru denilince akla gelen markalardan birisi olan Honda, sunduğu performanslı modeli ile birlikte sürücüleri sevindiriyor. Motorcuların sevdiği bir model ola Honda VFR1200X Crosstourer, sunduğu etkileyici özellikler ile tam bir macera motoru. 275 kilogram ağırlığa sahip olan bu motor, 129 beygir güce ev sahipliği yapıyor. 1.237 cc silindir hacmi ile sürücüleri etkisi altına alan modelin 126 nm azami torku bulunmakta. Elektrik ile çalışan modelin arıza ikaz lambası, gidon kilidi, LED gösterge, mesafe ölçer ve ABS gibi pek çok özelliği yer alıyor.

Kaliteli macera motorları

Triumph Tiger Explorer

Kaliteli macera motorları denilince akla gelen bir diğer marka Triumph olarak yer almakta. Bu markanın geliştirmiş olduğu bu model sürücüler için adeta vazgeçilmez bir motor oldu. 1.215 cc silindir hacmine sahip olan motorun 137 beygir gücü bulunmakta. 121 nm azami torka sahip motor 228 kilogram ağırlığında yer alıyor. 20 litre yakıt kapasitesine sahip olan motorun boş vites göstergesi, hız göstergesi, tehlike uyarı ışıkları ve yol bilgisayarı gibi özellikleri bulunuyor.

Yamaha XT1200Z Super Tenere

Yamaha’nın macera aracı denilince akla gelen en iyi modellerden birisi XT1200Z Super Tenere olmakta. Motorun sunduğu özellikler o kadar kaliteli ki pek çok motorcu bu modeli memnuniyetle kullanıyor. 112 beygir güce ulaşabilen bu motor 1.199 cc silindir hacmine sahip. Azami torku 117 nm olan modelin 23 litre yakıt kapasitesi bulunmakta. Ağırlığı ise 234 kilogram olarak karşımıza çıkıyor. Motorun saat göstergesi, hız göstergesi ve ayarlanabilir sele gibi özellikleri bulunmakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu