Kaliteli yarış motorları

Kaliteli yarış motorları arasında pek çok motosiklet bulunuyor. Bu yazıda yüksek değerlendirme puanına sahip motorlardan söz edeceğiz.

Yarış tutkunları için günümüzde pek çok motor modeli yer alıyor. Bunlardan bazıları üst düzey motorlar olarak karşımıza çıkarken bazıları daha düşük derecelendirme puanına sahip olabilir. Üst düzey performans sunan motorlar sayesinde en iyi verimliliği almak mümkün hale geliyor. Yarışa katılan sürücüler için önerebileceğimiz yüksek puanlı pek çok motosiklet bulunuyor.

Kaliteli yarış motorları

Aprilia RSV4 RR 1000

Yüksek puanlı motosikletlerden birisi olan bu model, sürücüyü yarı yolda bırakmıyor. 999,6 cc silindir hacmine sahip olan bu model 201 beygir güce kadar ulaşabiliyor. 115 nm azami torka sahip Aprilia RSV4 RR 1000, manuel 6 vites ile sürücüleri karşılıyor. Sunduğu verimlilik ile birlikte tam bir yarış aracı olduğunu kanıtlayan motor, 18.5 litre yakıt kapasitesine ev sahipliği yapıyor. Motorun ağırlığı ise 181 kilogram olarak yer alıyor. Motorun bir diğer özelliği ABS olarak karşımıza çıkıyor. ABS, frenleme sırasında tekerleklerin kilitlenmesini önleyen bir özellik sunuyor.

Kaliteli yarış motorları

Suzuki Hayabusa GSX1300RA

Kaliteli yarış motorları arasında Suzuki Hayabusa GSX1300RA modeli de yer alıyor. Elektrik motoruna sahip olan bu modelin ağırlığı 266 kilogram olmakta. Enjeksiyonlu yakıt besleme özelliğini içeriğinde barındıran motorun alabileceği en yüksek yakıt kapasitesi 21 litre olarak yer alıyor. ABS sistemine sahip olan bu modelin ön freni çift disk, arka freni tek disk içeriyor. Azami torku 155 nm olan modelin beygir gücü 197,1 olarak karşımıza çıkıyor.

Yamaha YZF-R1

Yarış tutkunu olanların severek tercih edebileceği bir diğer kaliteli yarış motoru Yamaha YZF-R1 olarak yer almakta. Verimliliği ve yüksek performansı sayesinde tam bir yarış aracı olan bu model, 998 cc silindir hacmine sahip. 200 beygir güce ve 112,4 nm azami tork ile birlikte gelen elektrikli motor manuel 6 vites içeriyor. ABS sistemine sahip olan bu model, 182 kilogram ağırlığa sahip ve 17 litre yakıt kapasitesini bünyesinde barındırıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu