Kamp alanında yapılabilecek aktiviteler – Yürüyüş ve yüzme rehberi

Kamp yapmak, doğaya daha yakın olmak, günlük rutinlerden kaçmak ve derinden rahatlamak için harika bir fırsattır. Bazı insanlar kamp yaparken ve gurme yiyeceklerden güneş enerjisi panellerine kadar  hatta Wi-Fi alıcılarına kadar her şeyi getirmeyi tercih ederken, bazı insanlar doğanın ve sakinliğin tadını çıkartarak teknolojiden uzak bir şekilde kamp yapmak isteyebilir. Böylece daha sakin, daha doğal bir zihin durumunu keşfetmek ve gerçekten her şeyden uzaklaşmak için harika bir şans elde ederler.

Özellikle bir aile ile bir kamp gezisi planlıyorsanız, uygunsuz havalarda yapacak yeterince şey olduğundan endişe duyabilirsiniz. Gerekli tüm  kamp ekipmanlarınızla birlikte, sizi meşgul edecek çok sayıda oyuncak, oyun ve alet getirmek istemeyebilirsiniz.

Bu durumda, işte teknoloji gerektirmeyen ve en iyi şekilde doğada yapılabilecek eğlenceli ve ilginç kamp aktiviteleri.

Daha da iyisi, bu aktivitelerin çoğu seyahatinizde yanınızda getirmek için çok fazla ekipman veya ekstra bagaj gerektirmez, bu nedenle her yerde yapmak kolaydır. İşte kamp için  mükemmel  aktiviteler:

Yürüyüşün Giriş ve Çıkışları

Yürüyüş veya kampçılıkta yeniyseniz, kaybolmamak ve sınırlarınızı aşmamak için bir tepenin üstü veya çıkıntısı, bir nehir veya dere veya bir gölün etrafı gibi basit, açıkça tanımlanmış bir hedef veya hedef seçmek en iyisidir.

Bu şekilde ne kadar süreceğini ve yanınızda getirmeniz gerekebilecek her şeyi tahmin edebilirsiniz.

Kamp alanında yapılabilecek aktiviteler

Yürüyüş Güvenliği

Kolay yürüyüşlerde bile yanınızda daima su ve iletişim/navigasyon cihazı bulundurmanız gerektiğini unutmayın.

Yüzme ve Su Aktiviteleri

Kamp alanınız suya yakınsa ve hava uygunsa, kamp yaparken yapılacaklar için yüzme mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, havaları küçüldükleri için taşınması kolay olan şişme sallar, tüpler veya diğer yüzme aksesuarlarını da getirmek isteyebilirsiniz.

Yüzme doğal, rahatlatıcı ve aynı zamanda vücut için mükemmel bir egzersizdir ve yaz aylarında serinlemek için ideal bir yoldur. Bir gölet veya gölün yakınında kamp yapacak kadar şanslıysanız, yüzmenin tadını çıkardığınızdan emin olun.

Yüzmenin Keyfini Çıkarmanın Yolları

Bilinmeyen bir su kütlesinde yüzerken daima dikkatli olun. Gerekirse yüzdürme materyalleri kullanın, derinlikten emin olmadan dalmayın veya atlamayın ve çocukları yakından denetleyin.

Yüzme Güvenliği

Bir nehirde yüzmeyi veya herhangi bir dalış yapmayı planlıyorsanız, herhangi bir güvenlik tehlikesi olup olmadığını önceden kontrol edin. Nehirler yüzücüler için aldatıcı olabilir ve her yıl hayatlara mal olabilir, bu nedenle doğaya hak ettiği saygıyı gösterin ve güvenle oynayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu