Kamp Alanında Yemek Pişirmenin İpuçları

Kamp alanınızda bütçenize uygun olmayan pahalı yiyecekleri tüketmekten hoşlanmıyorsanız, bu ipuçlarıyla kendi yemeğinizi pişirmeye başlayabilirsiniz…

Yanınıza ne almanıza izin verildiğini kontrol edin

Pişirme ekipmanı açısından yanınıza almanıza izin verilen şeyleri iki kez kontrol etmeniz önemlidir. Bazı yerler büyük bir gaz sobası hayranı değildir, bu nedenle festival kurallarına uyduğunuzdan emin olun, aksi takdirde el konulmasını sağlayabilirsiniz.

Grup için yemek yapın

Mümkünse, bireysel olarak değil, bir grubunuz için yemek yapmakta fayda var. Birkaçınız için tek tavada yemek pişirmek, almanız gereken yiyecek miktarını azaltacak ve paradan da tasarruf sağlayacaktır.

Biber, çorba veya erişte gibi aranızda paylaşılması kolay yiyecekler yapmayı deneyin. Daha büyük tavalarla başa çıkmak için iyi bir sobaya ihtiyacınız olabilir, ancak sonuç buna değer.

Patlayacak yiyecekleri almayın

Yanınıza alacağınız yiyecekler çok önemlidir. Et veya balık gibi kolayca bozulacak yiyecekleri almamak en iyisidir. Bunlar birkaç gün çantanızda kalırsa, büyük olasılıkla sizi çok hasta edeceklerdir.

Taze meyveleri yanınıza almanızda fayda var, ancak muz veya armut gibi ezilecek meyveleri almaktan kaçının. Elmalar ve portakallar çok daha iyi bir seçimdir.

Kurutulmuş yiyecekler, patlamayacakları için ideal, ancak çantanızda yer kaplayacak kabaca hiçbir şey almayın. Uzun günler boyunca enerjiye ihtiyaç duyacağınız için karbonhidrat oranı yüksek yiyecekleri alın.

Kamp Alanında Yemek Pişirmenin İpuçları

Genel Festival Kamp İpuçları

İşte akılda tutulması gereken bazı genel festival kamp ipuçları…

Kamp ateşlerine dikkat edin

Bir festivalde kamp ateşi yakmak harikadır (izin verilirse), ancak dikkatli olmanız gerekir. Festival kamp alanları kalabalıktır, bu nedenle kendinizi ve ekipmanınızı yakma riskiyle karşı karşıya olduğunuz için yalnızca sınırlı alanınız varsa ateş yakmayın.

Bolca kalın malzeme alın

Çoğu festival yaz aylarında olmasına rağmen, geceleri oldukça soğuk olabilir. Bir rulo mat ve çadır ayak izi, soğuk zemine karşı yalıtımlı kalmanıza yardımcı olur, otururken veya uyumaya çalışırken sizi güzel ve sıcak tutacaktır.

Festivalden sonra çadırınızı yanınıza alın

Çoğu sağduyu sahibi insan, festivalden sonra doğal olarak çadırını toplar ve ister gelecek yıl için saklasınlar, ister eve gidince atsınlar, yanlarına alırlar. Bununla birlikte, birçok insan çadırlarını kamp alanında bırakıyor ya da daha da kötüsü yakıyor.

Bu, daha sonra yeri temizlemek zorunda olanlara büyük saygısızlıktır ve mükemmel bir çadırın israfıdır. Ya çadırınızı yanınıza alın ya da çadırınızı bırakabileceğiniz herhangi bir çadır geri dönüşüm programı olup olmadığını kontrol edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu