Kamp için Getirmeniz Gereken 9 Temel Şey

Kamp malzemelerinin içinde diz çöktüğünüzde, el feneri veya yara bandı gibi en önemli öğelerin bazılarını unutmak kolaydır. Bir sonraki seyahatinizden önce, bu on kamp malzemesinin tümünü içeren mutlaka yanınızda getirmeniz gereken bir çanta oluşturun, böylece yanınızda getirmeyi unuttuğunuz bir şeyi asla kaybetmezsiniz.

İlk yardım kiti

Yanıklar, çizikler, kesikler veya çarpmalar – bunlardan birinin aktif bir kamp gezisinde olması zorunludur ve ilk yardım çantasını getirebileceğiniz en önemli kamp malzemelerinden biri yapar. Kamp yerinize onsuz gelmeyin ve gezilerinizde de yanınıza almayı unutmayın.

Fener, El Feneri veya Far

Hava karardıktan sonra tuvalete tökezlerken veya gece yarısı atıştırması için gizlice giriyor olsanız da, kamp malzemeleri kutunuzda her zaman bir fener ve/veya el feneri bulundurmalısınız. Hava karardıktan sonra sitenize varmanız durumunda, ışık kaynağınızın arabada kolayca ulaşabileceğinizden emin olun.

Haritalar ve Pusula

Telefonunuzda GPS var ve hatta araç konsolunuzda oturan bir GPS sisteminiz bile olabilir. Ne yazık ki uzak kamp noktalarında ya da yürüyüşe çıkmak için ormanda kaybolurken sinyal alamayabilirsiniz. GPS’inizin güvenilir olmama ihtimaline karşı harita ve pusula gibi navigasyon temel öğelerinizi her zaman yanınızda bulundurun.

Kibrit Paketi

Kıdemli bir izci değilseniz, ateş yakmak için bir çeşit aleve ihtiyacınız olabilir. Ateş olmadan, sınırlı yiyecek seçenekleriniz olur ve geceler çok daha soğuk olur. Riske atmayın ve kibritleri toplu olarak satın alın. Bunları bir seferde yıllarca kamp malzemeleri çantanızda bırakabilirsiniz.

Halat

İpin kamp alanında pek çok kullanımı vardır, özellikle de çeşitli düğümleri atabiliyorsanız. Islak giysiler için bir çamaşır ipi yapın, soğutucularınızı gece bir şubeye asın, bir barınak oluşturun ya da yürüyüşe veya yüzmeye giden insanları dar bir durumdan kurtarın. Alt satır: Kamp yapmadan kampa gitmeyin.

Kamp için Getirmeniz Gereken 9 Temel Şey

Brandalar

İster çadırınızın altını korumak için, ister kamp alanınızda ekstra bir barınak olarak kullanın, brandalar çok önemlidir. Katlanması kolaydır ve kamp çantalarınızda yalnızca az miktarda yer kaplar.

Bir Kavanoz Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesinin raf ömrü uzundur ve sayamayacağınız kadar çok şekilde kullanılabilir. Çok yönlü bir yağ ve protein kaynağı olarak bu, her kamp gezinizde yanınızda olmalıdır. Bir çırpıda, ekmeğin üzerine bulaştırabilir, saçınızdaki sakızı çıkarabilir ya da sadece kaşık dolusu afiyetle yiyebilirsiniz.

Alternatif Kıyafetler

Haftalardır hava durumunu kontrol ettiniz -yağmur yok, sadece güneş. Ne yazık ki, hava bir kuruşta değişerek sizi yağmurda mahsur bırakabilir veya kamp ateşinizin etrafında toplanabilir. Ekstra bir takım elbise ile ani hava değişimleri için endişelenmenize gerek kalmayacak; ıslak kıyafetleri kuru olanlarla değiştirebilir veya soğuk bir cephede katlayabilirsiniz.

Çakı

En yaygın olarak İsviçre Çakısı olarak bilinen bu alet, çantalarınızda neredeyse hiç yer kaplamayan bir kamp malzemesidir. Bıçak, tirbuşon, testere, küçük makas ve daha fazlasıyla, paketlenmesi kolay, kompakt boyutta çeşitli kamp malzemelerine sahip olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu