Kamp Size Uygun mu? Kendinize Sormanız Gereken 7 Soru

Kamp yapmayı ne kadar sevsek de, bunun herkese göre olmayan bir hobi olduğunu biliyoruz. Kamp yapmaya yeni başladıysanız, bunun size uygun bir aktivite olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu soruyu sizin için başka kimse cevaplayamaz, ancak umarız kendi cevabınızı bulmanıza yardımcı olmak için size bazı sorular sorabiliriz.

Açık Havada Olmayı Seviyor musunuz?

Kampın bariz ama ayrılmaz bir parçası, hemen hemen sürekli olarak açık havada olmaktır. Açık havada olmaktan çok hoşlanıyorsanız kendinize sorun ve dürüstçe yanıtlayın. Yaşam kalitenizin bir şekilde azaldığını düşünüyorsanız, kamp yapmak size uygun bir hobi olmayabilir.

Erişimsiz Kalmaktan Rahatsız Olur musunuz?

Kamp yapmak istiyorsanız, çoğu durumda internetsiz kalmak zorunda kalacaksınız.  Kampa gittiğinizde birkaç gün boyunca herhangi bir erişim olmadan iyi olup olmayacağınızı kendinize sormalısınız.

Egzersizi Sever misiniz?

Kampa gitmeyi düşünüyorsanız, egzersiz yapmayı sevdiğinizi umuyoruz, çünkü kamp bunun üzerine kuruludur. Yürüyüş, dağ bisikleti, yüzme, patika koşusu, kaya tırmanışı ve kano gibi kamp yaparken egzersiz yapmanın tonlarca yolu vardır. Kamp yaparken keyif alabileceğiniz aktivitelerin çoğu bir tür egzersiz gerektirir. Bu yüzden kendinize egzersiz yapmaktan hoşlanıp hoşlanmadığınızı sorun çünkü kamp yapmak, çok fazla efor gerektirecektir.

Kamp Size Uygun mu

Seyahat Etmek İster Misiniz?

Kampın sıklıkla unutulan bir parçası seyahat etmektir. Seyahat etmek kamp yapmakla çok iyi gider çünkü kamp yapmak hemen hemen herkesin ülkenin çeşitli bölgelerini ve hatta dünyayı görmesine izin verebilir. Kamp, konaklama bulmanın düşük maliyetli bir yoludur ve gerçekten kısıtlı bir bütçeyle seyahat etmek için kullanılabilir.  Bu yüzden kamp yapmanın iyi bir seyahat şekli olabileceğini unutmayın.

Sıkılmakla Başa Çıkabilir Misiniz?

Kamp yaparken sıkılacağınız zamanlar olacaktır. Kamp yaparken sıkılmamak için yapabileceğiniz tonlarca aktivite var ama öyle bir zaman gelecek ki canınız biraz sıkılacak ve can sıkıntısıyla baş edebilecek türden biri olup olmadığınızı kendinize sormanız gerekiyor.

Hayvanları Sever misiniz?

Kamp yapmaktan daha çok keyif alabilmeniz için, muhtemelen onların mıntıkasında yatacağınız için vahşi hayvanlara karşı bir sevgi ve sempati duymanız gerekir. Temas edeceğiniz hayvanların çoğu zararsızdır ve hayatlarını sizin gibi yaşamaya çalışırlar. Hayvanları sevmiyorsanız veya vahşi hayvanlardan korkuyorsanız kamp yapmakta zorlanabilirsiniz.

İdeal Hava Durumunuz Nedir?

Gitmeden önceki hava durumu tahmini, ılıman sıcaklıklar ve güneşli günler gösterse bile hava bir anda değişebilir. Bu, özellikle kamp için uzak ve en iyi yerlerde geçerlidir. Kendinize farklı hava türlerine hazırlıklı olup olmayacağınızı sorun çünkü hazırlıklı olsanız da olmasanız da kötü hava eninde sonunda gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu