Kamp Yaparken Giysiler Nasıl Yıkanır – Nasıl Yıkanmaz

Genellikle tavsiyemiz, kamp gezinize yıkamanıza gerek kalmayacak kadar kıyafet getirmenizdir. Ancak bu, herkes ve her kamp durumu için her zaman mümkün değildir. Peki, kamp yaparken kıyafetleri nasıl yıkarsınız?  Giysilerinizi nasıl yıkayacağınız ve kamp yaparken nasıl yıkamayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Çöp Torbası Kullanın

Temiz çöp torbaları, bir kamp gezisinde yanınıza alabileceğiniz çok yönlü ekipmanlardan biridir. Çöp torbası, başka seçeneğiniz yoksa kamp yaparken kıyafetlerinizi yıkamak için mükemmel bir araçtır. Büyük olasılıkla, bu yöntemin kullanılabilmesi için zaten yanınızda birkaç çöp torbası getirdiniz. Önce kirli çamaşırlarınızı çöp poşetlerinden birine koyun ve biraz ılık su ekleyin. Giysilerinizi ve suyunu poşete koyduktan sonra biraz deterjan ekleyin. Düşündüğünüzden daha azına ihtiyacınız olacak, bu nedenle kıyafetleriniz çok kirli değilse çok fazla eklemeyin. Çöp torbasını kapatın ve torbayı kuvvetlice sallayın. Döngüleri taklit eden bir çamaşır makinesiymiş gibi davranarak biraz eğlenin. Yıkama döngünüzü tamamladıktan sonra, çamaşırları sadece su kullanacağınız farklı bir çöp torbasına aktarın. Kapatın ve biraz daha sallayın çünkü artık durulama döngüsündesiniz. Bitirdikten sonra temiz çamaşırlarınızı kuruması için asabilirsiniz.

Saklama Kabı Kullanarak Elde Yıkama

Giysilerinizi bir saklama kutusunda yıkamak, suyla dolu başka bir kapta çamaşır yıkamaya çok benzer. Yapmanız gereken ilk şey, iki saklama kutunuzu boşaltmak ve çamaşır makineniz kadar temiz olmaları için durulamaktır. İki taneye ihtiyacınız var çünkü birinde sabun ve su olacak, diğerinde ise sadece su olacak.

Bir Scrubba Yıkama Torbası Kullanmayı Deneyin

Scrubba, taşınabilir bir çamaşır makinesi torbasıdır. Çöp torbası yöntemi gibi düşünün ama çok daha etkili ve kolay. Piyasada Scrubba gibi birçok farklı yıkama torbası var, ancak bu özel çanta, yüksek kaliteli malzemeden yapılmış olması ve hareket halindeyken çamaşır yıkamada çok etkili olmasıyla kendini farklılaştırdı. Ayrıca çamaşır yıkamak için kullanılmadığında kuru bir çanta görevi görür ve bu nedenle ciddi kampçılar ve sırt çantalı gezginler arasında çok popülerdir.

Taşınabilir Çamaşır Makinesi

Portatif çamaşır makineleri var ve kampa gittiğinizde kıyafetlerinizi yıkamanız için en uygun yol olabilirler. Çoğu RV’ci, genellikle daha uzun süre kamp yaptıkları için portatif çamaşır makinelerini kullanır. Daha uzun süre kamp yapmayı seviyorsanız, taşınabilir bir çamaşır makinesi sizin için iyi bir satın alma olabilir.

Kamp Yaparken Giysiler Nasıl Yıkanır

Çamaşırhane Olan Bir Kamp Yeri Ayırın

Evet, günümüzde hemen her türlü imkâna sahip kamp alanları rezerve edebilirsiniz. Bazı özel kamp alanları ve karavan parklarında çamaşır yıkama olanakları bulunur

Bir Çamaşırhane Bulun

Giysilerinizi yıkamak için başka bir kolay seçenek de en yakın çamaşırhaneye gitmektir. Yakınlarda çamaşırhane olup olmadığını ve çalışma saatlerini öğrenmek için gitmeden önce araştırma yapın.

Giysilerinizi Doğal Bir Su Kaynağında Yıkamayın

Doğal su kaynakları, çamaşırlarınızı yıkamak için uygun değildir. Sadece suyu kirletmekle kalmaz, hayvanların yaşadığı ve içtiği doğal su kaynağını da kirletmiş olursunuz. Hiçbir kampçı bunu yapmak istemez, bu yüzden kıyafetlerinizi yıkarken doğal su kaynaklarından uzak durun.

Kamp Alanında Bulunan Banyo Lavabolarında Yıkamayın

Banyo lavabolu bir kamp alanında kamp yapıyorsanız, çamaşırlarınızı lavaboda yıkamayın. Su genellikle çok sınırlıdır ve sadece ellerinizi, yüzünüzü yıkamak ve dişlerinizi fırçalamak için kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu