Kamp Yaparken Müzik Dinlemek İçin 7 Harika Fikir

Pek çok farklı şekil, boyut, marka ve çadır stili olduğundan, hangi yeni çadırı alacağınıza karar vermek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Duymuş olabileceğiniz böyle bir çadır tarzı, hazır bir çadırdır. Hazır çadırların buna değer olup olmadığını merak ediyorsanız doğru yere geldiniz.

Anında Çadır Nedir?

Anında çadırlar, tek bir hızlı hareketle kurulabilen çadırlardır. Genellikle bir dakikadan daha kısa sürede kurulabilirler ve sadece bir kişi tarafından kolayca kurulabilirler. Çadırdaki her şey montajlı olduğu için ayrı parçalar için zaman harcamazsınız. Anında çadırlar birçok farklı şekil ve boyutta olabilir.

Kaç Tür Anında Çadırlar Vardır?

Anında çadırların üç stili vardır:

  • Anında Kubbe Çadırlar

  • Hazır Kabin Çadırları

  • Anında Açılır Çadırlar

Hazır Çadırların Bazı Avantajları Nelerdir?

Normal Çadırlardan Daha Kolay Kurulum

Hazır çadırların kurulumu normal çadırlardan daha kolaydır.  Özellikle çadırı tek başınıza kuruyorsanız, çadır direklerini normal bir çadırla yerine oturtmak zor olabilir. Anında çadırlar, tek bir kişi tarafından zahmetsizce kurulabilir.

Normal Çadırlardan Daha Hızlı Kurulum

Kurulum kolaylığı ile kurulum için daha az zaman harcarsınız. Anında çadır konseptinin ana fikri ve avantajı budur. Kamp kurmak için daha az zaman, dinlenmek ve kamp gezinizin tadını çıkarmak için daha fazla zaman demektir.

Kamp Yaparken Müzik Dinlemek

Anında Çadırların Bazı Dezavantajları Nelerdir?

Anında Çadırları Onarmak Daha Zor

Normal bir çadırla, çadır direği molası verdiğinizde, direği genellikle kolay ve hızlı bir şekilde onarabilirsiniz. Anlık bir çadırdaki teleskopik direklerin karmaşıklığı, sabitlemeyi zorlaştırıyor.

Hazır Çadırlar Normal Çadırlardan Daha Hacimlidir

Normal çadırlar, oldukça küçük bir boyuta güzelce katlanabilir. Anlık çadırlar ise büyük oldukları için katlanması zordur. Arabayla kamp yapıyorsanız, küçük bir arabanız olmadığı sürece sorun yaşamazsınız.

Hazır Çadırlar Genellikle Daha Pahalıdır

Normal bir çadırla karşılaştırılabilir bir hazır çadır daha pahalı olacaktır. Fark genellikle o kadar önemli değildir, ancak yine de dikkate alınması gereken bir şeydir. Hayattaki diğer her şeyde olduğu gibi, rahatlık için de daha fazla ödersiniz. Kurallarda her zaman istisnalar vardır ve buna hazır çadırların normal çadırlara göre fiyatlandırması da dâhildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu