Kamp Yerimde Müzik Çalabilir miyim? – Akılda Tutulması Gerekenler

Kamp yapmak, dışarı çıkıp doğanın bazı seslerinin tadını çıkarmak için harika bir yol olabilir, ama ya biraz müziğin de keyfini çıkarmak istiyorsanız? Kamp alanınızda müzik keyfi yapmanın kuralları nelerdir? Tabii ki, bir yerden bir yere değişebilirler, ancak çoğu Park ve kamp yerinizde müzik çalmaya gelince genellikle ortak kuralları paylaşır.

Kamp Yerinizde Müzik Çalmak İçin Sınırlı Saatler

Bilmeniz gereken ilk şey, genellikle teknik olarak kamp yerinizde müzik çalmanıza izin verilmiş olsa da, bunu yapabileceğiniz sınırlı saatlerin olduğudur. Bu sınırlı saatler genellikle kampın sessiz saatlerine veya kampın jeneratör saatlerine denk gelir.

Sessiz saatler genellikle 10:00 ile 06:00 arasındadır. Hatta o zamanlardan birkaç saat önce veya sonra olabilirler, bu sadece bulunduğunuz kamp alanına bağlıdır. Bu genellikle kamp alanındaki herkesin biraz uyuması için yeterince huzur ve sessizliğe izin verecek şekilde ayarlanır. Bu zamanlarda çok az gürültü yapılması gerekiyor. Bunlar genellikle kamp yeri bilgi panosundaki girişte açıkça ilan edilir.

Jeneratör saatleri genellikle sabah 9 ile akşam 9 arasındadır. İnsanların jeneratörlerini çalıştırabileceği belirlenmiş saatler (genellikle RV’lerde). Bu saatler kamp alanından kamp alanına büyük farklılıklar gösterebilir. Bazı kamp alanları, gün ortası molaları olsa bile son derece sınırlı çalışma saatlerine sahiptir. Çoğu zaman bunun nedeni, bazı jeneratörlerin çok gürültülü olmasıdır. Jeneratörlerin saatleri genellikle sessiz saatlerden daha katıdır. Bazen bu saatlerde müzik çalınmasına izin verilir, çünkü yine de çalışan gürültülü jeneratörler olacaktır. Bu saatler genellikle kamp alanı bilgi panosunda da açıkça belirtilir.

Kamp Yerimde Müzik Çalabilir miyim

Müzik Çalmayı Uygulamak İçin Sağduyuyu Kullanma

Müziğiniz başkalarını rahatsız ediyorsa, çok gürültülüdür. Kamp yapmak, kararlarınızı verirken diğer insanları da göz önünde bulundurmanız gereken aktivitelerden biridir çünkü yakınınızdaysanız diğer insanlar onlardan etkilenecektir. Sonuçta, bir çadırın duvarları oldukça incedir. Birisi, çaldığınız müziğin çok gürültülü olduğu için sizinle aktif olarak ilgilenmese bile, bu onların bundan rahatsız olmadığı anlamına gelmez. İnsanlar eskiden olduğundan daha az çatışmacıdırlar, bugün toplumumuzda yüzleşmekten kaçınmak çok yaygın hale geliyor. Bu yüzden lütfen sağduyunuzu kullanın ve müziğinizin başkalarını rahatsız edip etmediğini düşünün.

İstediğiniz Kadar Yüksek Sesle Müzik Nasıl Çalınır: Kulaklıklar!

Kulaklıklarınız takılıysa, kulaklarınızın başkalarını rahatsız edecek kadar yüksek bir ses çıkarmasına imkân yoktur. Bu, kamp yerinizde müzik çalmanın ve başkalarını rahatsız etmemenin en kusursuz yoludur. Başkalarını rahatsız etmemesi koşuluyla kamp alanınızda müzik çalabilirsiniz. Bu gerçekten yalnızca sağduyu gerektirir ve çoğu zaman yapılacak en iyi şey, müzik dinlemek istiyorsanız kulaklık takmanızdır. Kurallar kamp alanından kamp alanına değişecektir, ancak başkalarını ihlal etmemeye ilişkin genel kural, kamp yaptığınız her yerde yaygın olarak kabul edilen bir kuraldır. Resmi yönetmelikleri bilmenize gerek yok, kamp alanınızda müzik çalarken diğer insanları da dikkate almanız yeterli.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu