Kawasaki 2020 Yılına Bambaşka Bir W800 ile Geliyor!

Son dönemlerde motosikletlerde retro tasarım furyası giderek artıyor. Bu akıma Kawasaki’de geçtiğimiz yıllarda ayak uydurmuştu ancak rakipleri Kawasaki’ye göre bir adım daha öndeydi. Kawasaki de flaş bir hamle yaparak, W800 ile retro severlere müjdeli haberi verdi!

Aslında W800, Kawasaki’nin en eski modellerinden biri ancak yıllardır pek önemsendiği söylenemez. Retro akımının başlaması üzerine, Honda, Yamaha ve Suzuki gibi markalar birçok modelle piyasaya atıldılar. Ülkemizde her ne kadar bu markaların retro modellerine az rastlansa da dünya genelinde birçok ülkede bu retro modeller kapış kapış gidiyor. Kawasaki de böyle bir pazarın oluşmasından ötürü yıllardır arka planda bıraktığı W800 modelini tekrardan tasarlamaya ve piyasaya sürmeye karar verdi. 1960’ların havasını iliklerinize kadar yaşamanıza yardımcı olacak olan bu model,her detayında geçmişin izlerini barındırıyor.kawasaki-w800

Motosikletin ilk tasarımı ise 1950’lili yıllardan günümüze kadar geliyor. 800 cc olmasına rağmen cadde kullanımında hem sportif hem de kolay bir sürüş sağlayan W800, son derece kısa dingil mesafesi sayesinde müthiş bir manevra kabiliyetine sahip. Her ne kadar retro bir havada olsa da Kawasaki bu motosiklette teknolojinin nimetlerinden yararlanıyor. Bu kapsamda ise ABS’li olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Ayrıca W800’ün birden fazla modelinin de olması planlanıyor. Modeller arasında ise tasarım, teknoloji ve aerodinamik açıdan farklılıkların olması bekleniyor.

Motosikletin ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulması, ülkemizdeki retro severleri her ne kadar üzmüş olsa da talebe göre ülkemize de gelmesi mümkün olabilir. Tasarımı içerisinde krom tank rozetleri, krom çamurluk ve peluş koltuklar son derece dikkat çekiyor. Motosikletin şuan için 220 kg civarlarında olması beklenirken, krom yapılar nedeniyle bu denli ağır olduğu söylenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu