Köpekler için Kamp ve Yürüyüş Malzemeleri

Köpekler de kamp eğlencesini hak ediyor ve doğru araştırma ve planlama ile onları kamp gezisine götürmemek için hiçbir neden yok. Ormanı keşfetmek, göle atlamak veya bir patikada yürüyüş yapmak için sizinle vakit geçirmeye bayılacaklar. Evcil hayvanınızla kamp yapmayı kolaylaştıracak tüm malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun. Bazı aksesuarlar biraz “lüks” öğelerdir, ancak çoğu yararlı bulacağınız şeylerdir. İşte dört ayaklı arkadaşlarınızla kontrol etmek için önemli ekipmanların bir listesi ve birkaç yer.

İşte Minik Dostunuz İçin Kamp Ekipmanları

  • Köpek Tasması – Bir kamp gezisinde bir tasma taktığınızda, iki özelliği olduğundan emin olmak isteyebilirsiniz. Köpeğinizi size yakın tutmayı veya biraz uzaklaşmasına izin vermeyi seçebilmeniz için ayarlanabilir. İkincisi klips, böylece yemek pişirirken veya kamp kurarken yakındaki bir şeye bağlayabilirsiniz. Ayrıca belinizin etrafına takılabilen eller serbest tipini veya yürüyüş yaparken çantanızı da düşünebilirsiniz.

  • Köpek Maması ve Kapanabilir Köpek Kâsesi – Köpek mamasını kamp kontrol listenizde bir öncelik haline getirin. Kapanabilir köpek mamaları, paketlenmesi ve taşınması kolay olduğu için seyahat ederken harikadır. Bazılarının bir karabina klipsi vardır, böylece onu çantanıza takabilir ve kolay erişim için hazır bulundurabilirsiniz.

  • Köpek Ödül Mamaları – Kamp gezinizde yanınıza almak için bol miktarda köpek maması alın. Paketlerken, kolay erişim için el çantalarınızın, kutuların veya diğer kapların köşelerini rahatça doldurun. İyi davranış için harika bir eğitim aracıdır ve köpeğiniz size teşekkür edecektir.

  • Köpek Oyuncakları – Köpeğinizin en sevdiği frizbi, top veya en sevdiği halat römorkörü gibi oyuncaklarını getirmeyi unutmayın.

  • Köpek Kamp Yatağı – Kamp için köpeğinizin yatağı temizlemesi kolay, hafif ve suya dayanıklı olmalıdır. Kompakt bir boyuta yuvarlanırsa da yardımcı olur. Bir kamp yatağı onları yerden uzak, sıcak ve kuru tutacaktır.

Köpekler için Kamp ve Yürüyüş Malzemeleri

  • Köpek Sırt Çantası – Köpeğinizin yürüyüş yaparken birkaç şey taşımasını istiyorsanız, ona bir köpek sırt çantası alın. Emniyet kemerinin rahat bir şekilde oturduğundan emin olun ve köpeğiniz yol boyunca bazı şeyleri taşımaktan mutlu olacaktır. Pakete köpeğinizin vücut ağırlığının yalnızca %25’ini veya daha azını yükleyin.

  • Köpek Botları – Açık havada kamp yapıyorsanız, sizinle ormanı keşfetmeye giderken köpeğinizin ayaklarında çok fazla aşınma ve yıpranma olur. Küçük köpek yürüyüş botları, yavrularınızı sıcak yüzeylerden, kayalardan, çam kozalaklarından ve keskin otlardan koruyacaktır.

  • Kıyafet ve güvenlik malzemeleri – Sıcak yerlerde kampa giderken köpeğinizi serin ve rahat tutmak isteyeceksiniz ve bir soğutma yeleği idealdir. Islatın, fazla suyu sıkın ve evcil hayvanınızın üzerine koyun. Yağmurluklar, geceleri evcil hayvanınızı sıcak tutacak ceketler ve su sporları için can yelekleri yanınızda getirmeniz gereken diğer önemli eşyalardır.

  • GPS takip cihazı – Tasmasına bağlı bir GPS takip cihazınız varsa, köpeğinizi vahşi doğada kaybetme riskine girmezsiniz. Onu telefonunuzdan ve cihaza bağlı olarak ne yaptığını takip edebilirsiniz.

Evcil hayvanınız için doğru donanıma sahip olmak kamp yapmayı kolaylaştıracak ve güvenli bir yolculuk sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu