KTM 450 Rally Replica İncelemesi

Ve Karşınızda : KTM 450 Rally Replica

KTM, yeni KTM fabrikası ralli makinesinin müşteri versiyonu olan yeni KTM 450 Rally Replica’yı tanıttı. Yeni model Dakar kazananları Walkner, Toby Price ve Sam Sunderland tarafından basılanlarla neredeyse aynı. Motorsiklet şimdi, Avusturya firmasını 2018’de Dakar başarısını ilerletmeye iten teknolojik yeniliklerden hoşlanıyor, ralli yarışları için özel olarak geliştirilen sıfırdan tamamen yeni bir tasarım.

ktm 450 rally replika,ktm ,rally replica

Motorsiklet, WP XACT PRO 48mm kapalı kartuş Konik Valf süspansiyonu, yüksek kaliteli Brembo frenler, diğer iyileştirmelerin yanı sıra yeni kaportalı bir karbon navigasyon kulesi ile donatılmıştır. 450cc SOHC yakıt enjekte edilmiş motor şimdi, yeni dayanıklılıkta tasarlanmış yeni bir silindir kafası ve yeni bir motor yönetim sistemi ve gaz kelebeği gövdesi tarafından tamamlanan geliştirilmiş bir şanzıman sayesinde daha fazla güç elde eder. Yeni bir hava filtresi kutusu, elektronik ve akü için daha fazla alan sunarken, aynı zamanda kitlesel merkezlemeyi de geliştiriyor. Bu yeni makinenin geliştirilmesinde kilit nokta olmuştur.

2019 KTM 450 Rally Replica, son yıllarda gördüğümüz Dakar‘ın tehlikeleri ve stili için fabrika sürücüleri ile test edilmiş ve geliştirilmiş, inanılmaz düzlükleri korurken, daha fazla hızlanma ve frenleme için gelişmiş stabilite ile birleştiğinde yepyeni bir şasiye sahiptir. KTM ralli makinelerinin bilinen çizgi stabilitesi olmuştur. Yeni bir hava filtresi kutusu, yakıt depoları ve oturma yeri olan yeni bir salıncak, bağlantı ve amortisör, özellikle toplam ağırlık dağılımında bir dizi iyileştirme sağlar. Gelişmiş bir Koni Valf teknolojisine sahip WP XACT PRO 48mm kapalı kartuş süspansiyonunun yanı sıra yeniden işlenmiş bir bağlantı ve amortisör ile birlikte yeni bir salıncak düğmesi, hızlanma sırasında daha yüksek taban rezervlerinin yanı sıra, daha iyi çekiş gücü sağlar. Yeni kaporta binici konforunu artırmak için gelişmiş aerodinamikten yararlanırken, yeniden tasarlanan karbon kule ön tekerleğin görünürlüğünü arttırıyor. Yeni, daha yumuşak bir koltuk, revize edilmiş yakıt depoları ve Akrapovic egzozu kitlesel merkezileşmeye katkıda bulunuyor. Hafif, çevik, rahat ve istikrarlı bir motorsikletin tasarım amacını yineliyor. Daha kısa ve daha düşük bir Akrapovič egzozu, yeni nesildeki evrimin kilit odağı olan kitlesel merkezileşmeyi daha da arttırıyor. KTM 450 Rally Replica‘nın 75 sınırlı üretim biriminin tamamı halihazırda 26. 000 Avro (30. 500 ABD Doları) artı KDV bedeli ödenmiştir. Tüm KTM ralli bisikleti modelleri için ek ücret karşılığında Dakar Rallisi’ nde bir servis ve destek paketi mevcuttur.

ktm 450 rally replika,ktm ,rally replica

Stefan Huber (KTM Fabrika Ralli Takım Lideri) tarafından KTM 450 Rally Replica şu şekilde tanımlanıyor; “Tamamen yeni KTM 450 Rally Replica, geçen yılın sonunda yarışmaya başladığımız başarılı yeni fabrika makinemize dayanıyor. En yeni nesiller ile hedefimiz ve odak noktamız, daha fazla konfor, daha çeviklik ve daha fazla kararlılık gerektiren bir şey isteyen mevcut fabrika binicilerimizin tarzında bir motorsiklet geliştirmekti. Dakar’da şu anda bulduğumuz şartların ve yoğunluğun taleplerini de karşılayan bir motorsikletin yanı sıra, kullanımda daha düşük bir ağırlık ve iyileştirme arayışında olduk. ” Açıklamarında bulunan Stefan Huber, amaçladığı gibi ses getirecek türde bir motorsiklet tasarladığını verilen bilgiler ile kanıtlamış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu