Müzik Festivalinde Uyumak İçin İpuçları

Kamp yapmak hele de müzik festivalinde oldukça ideal bir kaçamaktır çünkü seyahatinizi ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve deneyim seviyenize göre özelleştirebilirsiniz. Dinlendirici, odunsu bir inziva veya adrenalinle dolu bir kaçış arıyorsanız, onu açık havada bulabilirsiniz. Kamp yapmayı öğrenmenin en iyi yolu, hemen içeri atlayıp denemektir. Süreç boyunca zorluklarla karşılaşabilirsiniz, ancak hiçbir kamp festivalinin tam olarak planlandığı gibi gitmediğini unutmamak önemlidir. Kampın temellerini bildiğiniz sürece, geri kalan her şey başka bir yolculuğa çıktığınızda büyümenize yardımcı olacak anılar ve deneyimler olacak.

Birçok festival müdavimi için uyku gündemin başında olmayabilir, ancak iyi bir gece uykusunun tadını çıkaranlar için işte bazı ipuçları…

Kulak tıkacı kullanın

Grupların bitmesi, her şeyin sessizleşeceği anlamına gelmiyor. Geç saatlere kadar DJ’ler çalabilir, kamp alanının genel uğultusu da oldukça gürültülü olabilir.

Kulak tıkaçları, gürültünün büyük bir kısmını engelledikleri için buradaki en iyi arkadaşınızdır. Onları giymeye alışkın değilseniz garip hissedecekler, ancak daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı olacaklar.

Değerli eşyalarınızı girişten uzak tutun

Sadece basit bir güvenlik tavsiyesidir. Değerli eşyalarınızı girişten ne kadar uzak tutarsanız, birisinin geceleyin onları çimdiklemesi o kadar zor olur.

Muhtemelen böyle bir sorununuz olmayacak ama yine de uyanık olmakta fayda var.

Müzik Festivalinde Uyumak İçin İpuçları

Çadırınızda asma kilit kullanın

Çadırınızın fermuarına asma kilit takmak, hırsızları caydırmak için başka bir küçük güvenlik ipucudur. Bununla birlikte, sarhoş/kaybolmuş kişilerin yanlışlıkla sizin çadırınızı kendi çadırı sanmalarını engellemek için de inanılmaz derecede faydalıdır. Gözünüz kapalıyken birinin içeri tırmanmasının şokunu istemezsiniz.

Çok fazla alkol tüketmeyin

İyi bir gece uykusu isteyenler için çok fazla alkol tüketmemek önemli. Alkol içmek aslında daha kolay kafa sallamanıza yardımcı olur, ancak aynı zamanda uykunuzu çok daha fazla böler, bu da sabahları daha yorgun hissedeceğiniz anlamına gelir.

Göz maskesi takın

En moda eşyalar olmayabilir, ancak bir göz maskesi sabahları çadırınızın içinden geçen güneş ışığına karşı korunmanıza yardımcı olacaktır. Çoğu festival öğleden önce başlamaz, bu nedenle sabahları biraz uyumak için bolca zamanınız olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu