Müzik Festivallerinde Kamp Yapmak

Müzik festivalleri birçok ülkede bir nevi yaz geleneği haline geldi, ancak daha önce hiç gitmediyseniz, bu oldukça heyecanlı bir deneyim olabilir.

Müziğin yanı sıra, festivallerin en büyük ilgi alanlarından biri, ister aileniz, ister okuldan veya işten bir grup arkadaşınız olsun, en yakınınız ve en sevdiğinizle kampa gitmektir. Aslında birçokları için en eğlencelisi sosyalleşme ve kamp yapmaktır – kamp ateşi etrafında dinlenmek, birkaç içki içmek, birkaç şarkı söylemek vb.

Festival kampı konusunda yeniyseniz, sizi doğru yola koymanıza yardımcı olacak ipuçları ve püf noktalarıyla dolu bir başlangıç ​​kılavuzu hazırladık…

Festival Kamp Ekipmanları

Yakalanmamak için en iyi festival kamp ekipmanını seçmek için bazı tavsiyeler.

Müzik Festivallerinde Kamp Yapmak

Normal kamp ekipmanlarınızın çoğuna ihtiyacınız olacak

Kampa gidiyorsunuz, bu nedenle her zamanki kamp ekipmanlarınızın çoğuna tekrar ihtiyacınız olacak. Ciddi bir kampçıysanız, muhtemelen normalde yanınıza aldığınız ekstralara ihtiyacınız yoktur, ancak tüm temel bilgiler önemlidir. İlk kez kamp yapanlar için işte hızlı bir kontrol listesi:

  • Çadır

  • Uyku tulumu

  • Rulo mat

  • Çadır mandalları

  • Kamp sobası

  • Temel tamir takımı

  • Çadır ayak izi 

Çadıra servet harcamayın

Festivaller, her yerde tökezleyen insanlarla dolu yerlerdir. Bu nedenle, çadırınızın biraz hırpalanması ve ayrıldığınızdan daha kötü bir durumda geri dönmesi yüksek ihtimaldir.

Bu nedenle, kamp yapmak için bolca yeriniz olan aile dostu bir festivalde değilseniz, çadırınıza bir servet harcamak muhtemelen en iyi fikir değildir.

 Eve onsuz gelmekten büyük ölçüde hayal kırıklığına uğramayacağınız bir tane alın.

Çadırınızı belirleyin

Çadırınızı akılda kalıcı kılmanın yolları arasında parlak renkli bir çadır seçmek, onu bir şekilde boyamak veya bir bayrak takmak yer alır, böylece çadırınızı binlerce çadır arasından hızlıca tanımlayabilirsiniz.

Ayrı bir basit çadır alın

Gideceğiniz bir grup varsa (ve muhtemelen vardır), o zaman ayrı bir ucuz açılır çadır almak için bir araya gelmeye değer olabilir. Çadırınızı mahvetmemeniz için ıslak veya çamurlu giysileri atmak için mükemmel bir yerdir.

Açılır bir çadır almıyorsanız, ıslak giysiler koymak için bol miktarda çöp poşeti alın.

Festivalde Kamp Kurmak İçin İpuçları

Öncelikle çadırınızı kurmanız gerekiyor. İşte bazı tavsiyeler…

Yolların yakınında kamp kurmayın

Genellikle kamp alanı boyunca belirlenmiş yollar olacaktır, ancak onlara çok yaklaşmamaya çalışın. Evet, patikalara ulaşmak biraz daha zahmetli, ancak bu aynı zamanda başkalarının kazara çadırınıza girme olasılığının çok daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Tuvaletlerin yanına kurmayın

Kesinlikle gerekli olmadıkça, çadırınızı tuvaletlerin yakınına kurmayın, aksi takdirde ızdırap çekersiniz.

Sadece koku sorunu olmakla kalmayacak, aynı zamanda alan sürekli meşgul olacak, bu nedenle daha gürültülü olacak ve insanların çadırınıza tökezleme veya düşme olasılığı daha yüksek olacak.

Düz, net bir alan bulun

Yine burada kamp yapmanın temelleri geçerlidir, bu nedenle uygun bir saha bulduğunuzdan emin olun. Düz bir yer bulmaya çalışın, bir tepenin dibinde değil ve çadırınıza zarar verebilecek veya uykunuzu rahatsız edebilecek topaklar ve tümsekler içermeyen bir yer bulun.

Festivale mümkün olduğunca erken gitmeniz iyi olur, böylece saha seçiminizi yapabilirsiniz, aksi takdirde geriye kalanlarla zorlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu