Profesyonel Bir Çadır Nasıl Kurulur?

Muhteşem bir kamp tatilini ıstıraba döndürecek şeylerden biri de, kötü eğimli çadırdır. Tabii ki, sürekli yağmur yağıyorsa yapacak bir şey yok, ama en azından çadırınız düzgün kurulmuşsa, sığınacak kuru bir yeriniz var.

Ancak, eğer çadırınızı düzgün bir şekilde kurmazsanız, o zaman kendinizi en başından düşmeye hazırlıyorsunuz demektir. Mümkün olan en iyi tatili geçirmenizi istiyoruz, bu yüzden en azından sizi en iyi şekilde harekete geçirecek bir çadırı nasıl kuracağınıza dair bazı önemli ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Çadırınızı kurmadan önce

Çadırınızı kurmadan önce yapmanız gereken birkaç küçük ayrıntı var…

Kampa gitmeden önce çadırınızı kontrol edin

Kamp alanına yaklaşmadan önce çadırınızı kontrol ettiğinizden ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğundan emin olun. Sadece çadırınızda kötü bir yırtık olduğunu anlamak için onu koymak istemezsin. Ayrıca, güvenli tarafta olmak için yeni çadırınızı en az iki kez kontrol etmelisiniz.

Çadırınızı arka bahçenize veya yakındaki bir alana kurun, böylece her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol edebilirsiniz ve ne yapacağınızı önceden bilirsiniz.

İşte bu yüzden kampa gitmeden önce çadırınızı kontrol etmek çok önemlidir.

Profesyonel Bir Çadır Nasıl Kurulur

Talimatları okuyun

Pek çok insan bir çadır kurarken talimatları tamamen görmezden gelir ve bu genellikle felakete yol açar. Talimatlar eğlence için orada bulunmaz, bu yüzden daha önce bin çadır kurmuş olsanız bile, ne yaptığınızı kesinlikle bilmeniz için her zaman talimatlarla kendinizi yeniden tanımaya izin verin.

Çadırınızı ne kadar hızlı ve sorunsuz kurduğunuz konusunda kampçı arkadaşlarınızı etkilemek isteyebilirsiniz, ancak her şeyin yanlış bir şekilde bir araya getirildiğini fark ettiğinizde biraz komik görüneceksiniz.

Yalnız başınıza yapmayın

Yalnız bir kamp gezisinde değilseniz, çadırınızı kurmanıza yardım edecek birini bulun. Bu, büyük bir çadırınız varsa özellikle önemlidir, çünkü hepsini tek başınıza yapmaya çalışmak ya çok zamanınızı alacak ya da daha büyük olasılıkla başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

İki kişilik çadırlar için bile, eğer orada size yardım edecek başka biri varsa, onların yardımını kabul edin ve çadırınızı çok daha hızlı kuracak ve rahatlayacaksınız. Çadırınızı kurduktan sonra artık biraz dinlenme vakti… Doğanın muhteşemliği içinde kendinize vakit ayırın ve bu eşiz zamanların tadını çıkarın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu