Suzuki GW 250 Inazuma Motosiklet İncelemesi

250 cc motosiklet denildiği zaman akla direkt olarak Honda CBR 250R ve Yamaha R25 gelir. Bu iki motosiklet görsel olarak ve performans olarak, özellikle güç isteyen kullanıcılara istediklerini verir. Suzuki ise 250 cc kategorisinde Honda, Yamaha, Kawasaki vb. rakiplerine göre farklı bir strateji uygulamış. Suzuki daha çok kalitenin ve konforun öne çıktığı bir motosikletle motosiklet severlere hitap etmiş. 250 cc kategorisinin “Mercedes’i” olarak tabir edilen Inazuma, kendini özel hisseden 250 cc severlere son derece özel bir motosiklet sunmuş. İşte çok merak edilen Inazuma ve onun kendine has olan özellikleri…

Suzuki GW 250 Inazuma Motor Özellikleri (Teknik Özellikler)

250 cc kategorisinin ağır abisi olarak bilinen Suzuki GW 250 Inazuma, çift silindir, 24 beygir ve 22 Nm tork sağlayan bir motor bloğu tasarlamış. SOHC motor olarak geliştirilen bu blok, yeni teknolojiden bu konuda biraz uzak kalmış diyebiliriz. Yüksek bir ihtimalle Suzuki, çok performans vaat etmediği için bu motosiklette SOHC motor kullanmış. Çift silindir olması motosiklet için önemli bir özellikken, tahmin edilenin aksine son derece hırçın bir motora sahip değil. Motosiklet son derece akıcı ve sakin bir performansla sürücüsünü ağırlıyor.

250 cc kategorisinin ağır abisi olarak tanımladığımız bu motosiklet, gerçekten çok ağır. Motosikletin ağırlığı 181 kilo ve çantalarla, çeşitli aparatlarla bu ağırlık 200 üstüne çok rahat bir şekilde çıkabiliyor. Genelde 150-160 kilo civarında olan rakipleri, Inazuma’ya göre son derece hafif kalıyor. Ön fren diski olarak 310 mm’lik, arka fren diski olarak da 240 mm’lik diskler kullanılmış. Motosikletin çok agresif bir performansı olmadığı için durması da pek zor olmuyor. Bu nedenle fren performansının son derece başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Suzuki GW 250 Inazuma’nın en önemli özelliklerinden biri, 7 kademeli arka amortisörleri. Bu amortisörler her yol şartına ve kullanıcının isteklerine göre şekillenebiliyor. Kullanıcı bu sayede uzun yolda son derece konforlu ve kesinlikle yormayan bir amortisör kullanabiliyor. Söz konusu teknik özelliklerinin yanı sıra selesinin de hem artçı için hem de şoför için fazlasıyla konforlu olduğu görülüyor. Ayrıca sele, ön ve arka olmak üzere çok geniş bir yapıya sahip. Motosikletin parça kalitesi konusunda belki de sınıfının en iyisi olduğu görülüyor. Ayrıca rüzgardan daha fazla korunmak isteyen kişiler için grenajlı serisi de bulunuyor.

Suzuki GW 250 Inazuma Yakıt Tüketimi ve Yedek Parça

Suzuki GW 250 Inazuma, yakıt tüketimi konusunda ne çok avantajlı ne de çok cep yakan bir tarafta kalıyor. Kullanıcıları sadece yüksek performans göstermemesine rağmen nasıl bu kadar yakabildiği konusunda biraz şikayetlerini çeşitli platformlar üzerinden dile getiriyorlar. Inazuma sakin kullanımda 3.30 litre, agresif kullanımda ise 4 litreyi görebiliyor. 100 km’lik bir yakıt tüketimi için çift silindirli bir motosiklete göre son derece normal değerler olarak görülüyor.

250 cc kategorisinin ağır abisi olan Suzuki GW 250 Inazuma, yedek parça konusunda da biraz ağır tarafta kalıyor. Yedek parça konusunda, özellikle de servis fiyatları konusunda 250 cc’ye göre pahalı fiyatlara sahip olan Inazuma, bu konuda kullanıcılarını biraz da olsun üzüyor. Bununla birlikte motosikletin servisi, Honda ve Yamaha gibi yaygın bir şekilde bulunamıyor.

Suzuki GW 250 Inazuma Sıfır ve 2.el Fiyatları

Suzuki, GW 250 Inazuma konusunda Türkiye’ye şuan için ürün satışı sağlamıyor. Bu motosiklet yerine başka modelleri geliyor ancak sıfır fiyatının 22 bin ila 24 bin TL arasında olduğu tahmin ediliyor. Suzuki GW 250 2.el fiyatları ise 12 bin TL’den başlayıp, 21 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. 2.el fiyatları konusunda genel olarak km ve model gibi detaylar fiyatları belirliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu