Suzuki Katana teknik özellikleri

Suzuki Katana teknik özellikleri ile birlikte tanınması gereken motosiklet modellerinden birisi olarak karşımıza çıkmakta.

Suzuki, günümüzde hem araba hem de motosiklet üreten bir marka olmakta. Üretilen modellerden birisi de Katana olarak karşımıza çıkıyor. Efsanevi bir model sunan Suzuki, sağladığı üstün özellikler ile birlikte bu modeli almak isteyen sürücüleri mutlu etmiş gibi gözüküyor. Lafı çok uzatmadan hemen Suzuki Katana modeli hakkında detaylara geçelim.

Suzuki Katana teknik özellikleri hakkında bilgi

Mistik gri ve parlak siyah renk tercihlerine sahip olan Suzuki Katana, 999 cc silindir hacmi ile birlikte müşterilerini karşılıyor. 110 kW güç tüketimi yapabilen ve azami torku 108 nm olan bu modelin motor hacmi 999 santimetreküp olarak yer alıyor. Elektrikli bir marş sistemini bünyesinde barındırması ile birlikte elektriğin gücünden en iyi şekilde yararlanmayı hedefleyen motor, 12 litre yakıt kapasitesine sahip. 6 manuel vites özelliğinin yanı sıra ön disk çift fren bulunan bu modelin arka freni tek disk olarak yer almakta. Modelin ağırlığı ise 215 kilogram olarak karşımıza çıkıyor.

Suzuki Katana teknik özellikleri

Suzuki Katana teknik özellikleri konusunun yanı sıra biraz da tasarımsal detaylardan söz etmek gerekiyor. Tasarımıyla birlikte ihtişamını arttıran Katana, sportif bir görünüme sahip. 1.460 mm dingil açıklığı bulunan bu motorun sele yüksekliği 825 mm olmakta. Oldukça sade ve modern bir şekilde dizayn edilmiş olan bu motorun sunduğu kalite ve konfor, pek çok sürücüyü memnun edecek düzeyde.

Birçok testten başarıyla geçmiş olan Suzuki Katana modelinin fiyatı almak isteyen müşterileri tarafından merak edilen bir konu olmakta. Modelin vergisiz fiyatı 14.000 dolar fiyata satılıyor olmakta. Bu da yaklaşık 119.000 TL bir fiyata tekabül ediyor. Henüz motosiklet ülkemize gelmemiş olsa da vergili bir şekilde fiyatın 200.000 TL’ye yakın olması tahmin ediliyor. Motosiklet fiyatı şimdilik bu şekilde yer alıyor olsa da ülkemizdeki ekonomik değişim ve dünya üzerinde yaşanan ekonomik durumlar motorun fiyatının değişmesine neden olabilir. Motor alırken bu durumu hatırlamak gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu