Temel Festival Kamp Kontrol Listeniz

Size yardımcı olmak için, harika zaman geçirmenizi ve her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için ihtiyacınız olan tüm temel unsurları içeren kullanışlı bir festival kontrol listesi hazırladık.

Festival çadırı

Kitin en önemli parçasıyla başlayalım – iyi bir festival çadırı. 12 kişilik devasa bir çadır alan bu grupları her zaman festivallerde alırsınız, ancak çoğu için küçük ve hafif bir şey yeterli olacaktır.

Festival kamp alanları çok kalabalık, birinin çadırınıza çarpması ya da takılma olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle, bir festival çadırına bir servet harcamanızı tavsiye etmiyoruz nispeten ucuz bir şey daha iyidir, böylece hasar görürse gözden çıkarması daha kolay olur.

Ayrıca, başkalarının içinde çadırınızı bir şekilde öne çıkarmanızı öneririz. Bir bayrak takmayı veya hatta bir şeyler boyamayı deneyin.

Bazıları, paketlemekten kaçınmak için festivalde çadırlarından ayrılmayı düşünebilir, ancak her zaman yanınızda götürmenizi öneririz birinin temizlemesi gerektiğini unutmayın!

Uyku tulumu ve mat

Bir festivalde uyku, gündeminizde o kadar yüksek olmayabilir, ancak biraz gözünüzü kapatmak söz konusu olduğunda, rahat bir gece uykusu çektiğinizden emin olmak istersiniz. Herhangi bir kampçı için uyku tulumu ve uyku matı çok önemlidir ve festival müdavimleri istisna değildir.

Umarım festival boyunca güzel bir sıcak hava olur, ancak geceler yine de oldukça soğuk olabilir. Üç veya dört mevsimlik bir uyku tulumu sizi her türlü hava koşulunda rahat ettirecek, çift ​​kişilik uyku tulumu ise rahat etmek ve alandan tasarruf etmek istiyorsanız kullanışlı olacaktır.

Özellikle kendi kendine şişen bir uyku matı tercih ederseniz, bir uyku matı çok daha rahat bir gece uykusu sağlayacaktır. Bir tane almak zor gibi görünebilir, ancak sabah minnettar olacaksınız.

Sırt çantaları ve çantalar

Festivale ve festivalden ihtiyacınız olan her şeyi taşıyabilmeniz için kaliteli bir sırt çantasına veya çantaya ihtiyacınız olacak. Festivalden sonra hiçbir şey bu kadar küçük olmayacağından ve dikiş yerlerinde patlamasını istemediğinizden, çantada kendinize küçük bir yer ayırmaya çalışın.

Temel Festival Kamp Kontrol Listeniz

Su geçirmez ceket

Yine, öngörülemeyen hava şartlarına karşı hazırlanmak istiyorsanız, yanınızda su geçirmez bir ceket olduğundan emin olun.

Çok hacimli bir şeye ihtiyacınız yok, bu yüzden ince ve hafif bir su geçirmez tercih edin ve üşümekten endişeleniyorsanız altına fazladan bir katman koyun.

Festivalin diğer olmazsa olmazları…

  • Islak mendiller – özellikle festival duşlarından hoşlanmıyorsanız, temizlenmek için kesinlikle gereklidir.

  • Tuvalet rulosu – karton tüpü çıkarın ve düz bir şekilde paketleyin

  • Çadır tamir takımı

  • Cep telefonu pil takımı – festivalde arkadaşlarla iletişimde kalmak ve tabii ki özçekim yapmak için gerekli.

  • Güneş kremi  – her ihtimale karşı

  • Kişisel bakım malzemeleri

  • Meşale – Gece tuvalete gitmek için hayati önem taşır

  • Battaniye – gece kamp alanında oturduğunuzda gereklidir

  • Kulak tıkaçları  – uyumaya çalışırken bir cankurtaran

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu