Ténéré 700 Rally Edition teknik özellikleri ve fiyatı

Yamaha, dünyaca ünlü motor üreticilerinden birisi olarak yer almakta. Ténéré 700 Rally Edition teknik özellikleri ile karşımıza çıkan bu marka, macera arayanları mutlu ediyor.

1979 yılında bir ralli yarışı sırasında kendi araçlarının bulunduğu yarışta üstün performans gösteren Yamaha, bu yarıştan aldığı ilham ile birlikte 1983 yılında ilk kez macera tarzı motosiklet modelleri serisi olan Ténéré serisini ortaya çıkardı. O yıldan bu zamana kadar kendini halen geliştirmeye devam eden bu serinin yeni modeli ile tanışma zamanı.

Ténéré 700 Rally Edition teknik özellikleri

Gelenekselliğe önem gösteren Yamaha, bu model ile birlikte serinin lik modellerine bir gönderme yapıyor ve ilk modellerin renklerini gününümüz modern teknolojisiyle harmanlayarak ortaya harika bir sonuç çıkarıyor. Nostalji tutkunları için bu özel ve efsanevi bir motor olabilir. Özel sele kısmına sahip bu araç, macera arayan motorcuların konforunu da en iyi şekilde düşünüyor.

Ténéré 700 Rally Edition teknik özellikleri arasında bilinmesi gereken pek çok özellik bulunuyor. LED sinyal ışıklarına sahip olan bu model, tozlu ve çamurlu bir zeminde dahi rahatlıkla sürülebilir bir şekilde tasarlandı. Elektrikli motora sahip olan Ténéré 700 Rally Edition, 16 litre yakıt kapasitesi, 2,6 litre yağ kapasitesine sahip.

Ténéré 700 Rally Edition teknik özellikleri

Motorun teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse 2 silindirli ve sıvı soğutmalı bir motor tipine sahip olan bu model, 689 cc motor hacmine ev sahipliği yapıyor. 6 vitese kadar çıkabilen bu araç, çelik boru şasi içeriyor. Dolu bir yakıt ve yağ tankı ile 204 kilograma kadar ulaşan Ténéré 700 Rally Edition, ralli tutkunları için birebir bir model olmakta.

Bu model hakkında merak edilen bir diğer konu ürünün fiyatı olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında piyasaya çıkan bu modelin fiyatı 142.500 TL olarak açıklandı. Şunu da belirtmekte fayda var ki modelin fiyatı ekonomik koşullara göre gelecekte değişebilir. Bununla birlikte her mağaza farklı bir fiyat uygulayabilir. Bu iki duruma dikkat etmek gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu