Triumph Thruxton TFC İncelemesi

Triumph Thruxton TFC İncelemesi

Koleksiyon olarak üretilen TFC serisi, Triumph tarafından 750 adet ile sınırlandırıldı. Triumph Factory, Custom olarak tasarlandı. Motor gücü 105 Hp olarak üretilen Triumph Thruxton TFC, T120 motoru ile birlikte karbon fiber karasöre sahiptir. Oldukça yüksek düzeyde olan Öhlis süspansiyonları da içinde barındırır. Triumph Thruxton TFC motorunu özel ve değerli kılan detaylardan bahsetmek gerekirse ilk olarak tek parça karbon kaplama bulundurulan ön çamurluklardan başlayabiliriz. Karbon kaplama olan bir kaç yeri daha bulunmaktadır. Bunlar Sele başlığı ve topuk koruyucularıdır.

2019 Triumph Thruxton TFC4

Thruxton’un R serisinden hatırladığımız gibi T120 motoru Triumph Thruxton TFC modelinde de bulunduğunu belirtmiştik. 105 Hp motor gücüne sahip olan bu motor modelinin 120 Nm torka sahip olduğunun üstünden geçmeliyim. Motor ağırlığı ise üzeri boş halinde 198 kilogram ağırlığa sahiptir. Triumph Thruxton TFC baştan aşağıya ayarlanabilir ön çatallar bulundurmaktadır. Bu ön çatallar Öhlins NIX30’dur. Sınırlı sayıda üretilen Triumph Thruxton TFC moturunun Haziran 2019 teslim süresi olarak belirlenen fiyatı ise 17.500 Euro’ dur. Motosiklet sektöründe uzun zamandır bilinen bir ikonik isim olan Thruxton, motosikletlerimizden Triumph Factory Custom olarak yeniden yaratılan ilk isimdir. Efsanevi kafe yarışmacısının tüm odaklanmış sportif tutumunun yanı sıra, bu inanılmaz TFC modeli, her boyutta daha fazlasını sunan çok nadir, asla tekrarlanamayan versiyonunu ayrıntılandırıp bitiren, İngiliz mühendisliğidir. 1200 motor hacmine sahip olan Triumph Thruxton TFC, şaşırtıcı TFC film müziğini yönetmek için titanyum Vance & Hines susturucularıyla sınıfında lider konumda. Karbon fiber kaporta ve alüminyum motor rayı yükseltmeleri, bu TFC’yi Thruxton R’den daha hafif kılıyor. Nadir ve değerli kılınan Thruxton TFC, tek tek numaralandırılır ve benzersiz premium rozetleri ve yüksek değerli TFC devir paketi ile birlikte verilir. Her biri çarpıcı ve karmaşık detaylarla güzelce tasarlanmış, benzersiz detaylara sahip ve birinci sınıf kaplama kombinasyonuna sahiptir. Kalp durduran sokak stili, dünyayı kıran tork ve dünyadaki en büyük üretim motoru; Rocket TFC, bir İngiliz mühendislik şaheseri ve en üst düzey motosiklettir.

Özel motosiklet tasarımına yaklaşımımızın dönüm noktası olan Triumph, TFC konseptini sunar. Ultra premium özel motosikletlerin en özel yapılmış sınırlı üretim serisidir. Her TFC motosikleti, el yapımı özel tasarım, performans, teknoloji, mühendislik, şartname ve kaplamada mutlak zirveyi temsil ediyor. Bu nefes kesici motorsikletler tamamen benzersiz. Kendini özel ve çarpıcı kılmakta. Bir TFC motosikleti, bir kereye mahsus özel tasarımlı, üstün nitelikli mühendislik çalışmalarının eşsiz şekilde üretilmiş bir eseridir. Sadece 750 ile sınırlıdır, her biri numaralandırılmıştır, özeldir ve asla tekrarlanmayacaktır. Bu durum onları ultra premium sınırlı sayıda Triumph harikası haline getirir. TFC serisi, daha fazla performans, daha yüksek teknik özellikli donanım ve özel ek mühendislik yenilikleriyle birlikte sınıf lideri teknolojisini içeren Triumph Motosikletlerin en iyisini temsil eder. TFC motosikletleri şimdiye kadar yapılmış en güzel, özel ve arzu edilen Triumphlar olacak şekilde dikkatlice tasarlanmış ve üretilmiştir.

Olağanüstü bileşen yüzeyleri ve özel detaylandırma ile nefes kesen tasarım kalitesini yaşamanız mümkündür. Triumph’un özel tasarım ve özel tasarım tutkusu ve en son mühendislik yenilikleriyle yeni zirvelere erişme konusundaki tutumu, Hinckley merkezimizde birinci sınıf bir özel tasarım yeteneği geliştirmemizi sağladı. Hollywood filmleri ve Jason Statham ve Luke Evans gibi isimlerden David Beckham gibi futbol efsanelerine kadar uzanan yüksek profilli motosiklet sürücüleri için elde özel el yapımı fabrikada özel kreasyonlar ile Triumph Motorsiklerleri, özel tasarım ve dünya standartlarında şirket içi yeteneklerini geliştirmeye devam ediyor. Eşsiz Vance & Hines titanyum susturucuları, karbon fiber uç kapakları ve lazerle kazınmış markalama içeren tek seferlik egzoz sisteminden olağanüstü zengin ve ham İngiliz egzoz sesi olan Triumph Thruxton TFC, dünyanın 8. harikası olabilecek düzeydedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu