Ufukta MV Agusta İndirimi

Ufukta MV Agusta Modellerinin İndirimi Gözüküyor!

Ülkemizde pek bilinmeyen bir marka olan MV Agusta, harika tasarımları ve kaliteli motosikletleriyle yavaş yavaş popüler olmaya başlayan bir marka. Genel olarak markanın Japon motosikletlerinin gölgesinde kalması, büyük sorun teşkil ederken, fiyatının da Japon motosikletlere göre pahalı olması, ilgi görmemesinin temel sebepleri arasında yer alıyor. Dünya genelinde bu problemi yaşayan MV Agusta CEO’su Timur Sardarov, bu durumu fark etmiş olacak ki geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla motosiklet severleri sevindirecek bir haber duyurdu.

Sardarov, motosiklet modelleri için daha uygun bir fiyat oluşturabilmek adına Çin kökenli olan Loncin firmasıyla birlikte çalışmalar yürüttüklerini açıkladı. Yeni modellerin geleceğini ve bu modellerin de daha ucuz olacağını belirten Sardarov, ayrıca var olan modellerin de güncellenerek, biraz daha fiyatlarının ucuzlayabileceğini açıkladı. Özellikle zengin müşterilere hitap etmek istemediklerini ve her kitleden ulaşılabilir olmak istediklerini dile getiren Sardarov, bu düşüncelerinin 2021 yılı itibari ile daha da çok hız kazanacağını belirtti.

MV Agusta markasının daha büyük bir marka olması gerektiğini savunan Sardarov, bu konuda birçok çalışma yaptıklarını ve fiyatların ucuzlamasının da bu çalışmalar arasında yer aldığını dile getirdi. MV Agusta markasını daha çok insanın bilmesini ve kullanmasını istediğini belirten Sardarov, öncelikle 350-500 cc modellere öncelik verdiklerini dile getirdi.

Çinli Loncin firmasıyla ortak olarak yürüttükleri çalışmada, son derece kaliteli ancak aynı zamanda da olabildiğince ucuz bir 350-500 cc arasında bir motosiklet üretmek istediklerini, çalışmaların ise bu yönde sürdüğünü ifade etti. Üstelik Sardarov, MV Agusta markasının kendine has bir tasarımı olduğu için de bu modellerde de bu tasarımın ya da DNA’nın mutlaka korunacağını da sözlerine ekledi.

Motosikletlerin şuan için ülkemizde gelip gelmeyeceği konusunda herhangi bir haber bulunmazken, 350 ve 500 cc arasında olmaları, motosikletlerin ülkemize gelme konusunu vergi dilimlerinden ötürü zora sokuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu