Yeni Honda CRF1100 L Africa Twin’in Ayrıntıları Sızmaya Başladı!

Afrika Twin, her ne kadar ihtiyaçları karşılasa da kullanıcılarından genel anlamda olumlu yorumlar alsa da hep bir eleştirilen tarafı olmuştur. Honda ise bu eleştirilere kulak verip, daha çok motosiklet severi Africa Twin ile kendine çekmek istediği için 2020 yılında bambaşka bir Afrika Twin ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. En azından sızan bilgiler bu durumu doğruluyor.

2020 yılında veya 2020 yılına girmek üzereyken piyasaya sürülmesi beklenen yeni Honda CRF1100 L Africa Twin, ülkemizde olmasa bile dünya üzerinde dört farklı versiyonla motosiklet severlere sunulacak. Motosikletin gücünün 94 beygirden 101 beygire çıkması beklenirken, tork değerlerinde de ciddi geliştirmeler olacağı sızan bilgiler arasında. Zaten Africa Twin’in en çok eleştirilen yanlarından biri olan güç değerleri, 2020 yılında ciddi anlamda değişime uğrayacak gibi duruyor. Motosikletin ses olarak son derece gürültüsüz çalışacağı yine sızan haberlerin arasında yer alırken,Euro 5 emisyonlarına da uygun olması bekleniyor.

Motosikletin versiyonlarının olacağından bahsetmiştik. Honda versiyonları tamamıyla sürüş alışkanlıklarına göre dizayn edecek. Bir versiyon tamamen arazi, bir versiyon tamamen asfalt, diğer versiyonlarda ise bu iki yol şartının da karışımının elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca versiyonlara göre ufak tefek teknik değişikliklerin de olması düşünülüyor. Özellikle versiyonlar arası şanzıman sisteminin değişim göstermesi, en önemli teknik detaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Honda, motosikletin çoğu bölgesinde köklü değişikliklere gidecekken, tasarımına da el atacak gibi duruyor. Kafa ve burun yapısının değişeceği, daha keskin ve daha asi bir tasarımın karşımıza çıkacağı, yine sızan bilgiler arasında yer alıyor. Ayrıca yakıt tankı, dingil mesafesi, yükseklik ve jantlarda da birtakım değişikliklerin planlandığı, motosiklet piyasasında dolanan dedikodular arasında bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu