Aprilia RSV4 X İncelemesi

Aprilia RSV4 süper markasının bu yıl on yaşında olduğuna inanmak zor. Yıllar boyu süren modellerdeki adil payından daha fazlasını görmüş olan süper uzayda bile, güneş etrafında 10 gezi uzun bir zamandır. Ve yine de, Aprilia tüm süre boyunca oyunun başında olmayı başardı. Biniciler tercihlerine göre her zaman farklı olacaklar, ancak Aprilia RSV4 uzmanların kısa listelerinde düzenli. RSV4 sadece harika bir makine olmakla kalmıyor ve birkaç yılda bir modele anlamlı güncellemeler getirmek için iyi bir iş çıkardı. Euro21 homologasyonu 2021’de geldiğinde, Aprilia RSV4’te bir başarı göreceğimizden eminiz, ancak bu gerçekleşmeden önce Noale markası, Opus’u özel bir model olan Aprilia RSV4 X ile kutlamak istiyor.

Bu motorsikletlerden birini istiyorsan, senin için kötü haberlerimiz var. Sadece on tanesi (dolayısıyla isim) yapılacaktır, yani bu güçlü makineye sahip olmak söz konusu olduğunda, oranlar sizin lehinize değil demektir. Bu utanç verici çünkü Aprilia RSV4 X’e bakarken aklınıza gelebilecek çok şey var. Bu motorsikletin sadece pist için olduğu açık. Bu nedenle, tüm yol ve yasal saçmalıkların kaldırılması, Aprilia’nın sadece 364 lb (165 kg) kuru ağırlıktan alıntı yapmasına yol açmıştır. Sizin için çerçeveye, Aprilia RSV4 1100 fabrikadan Mugello’nun şekilde indi. 390 lbs bir alıntı kuru ağırlığa sahiptir. 26 lb ağırlık azalması, karbon elyafı kaportaları, daha hafif ağırlıkta yakıt deposu ve titanyum Akrapovic egzoz sistemi dahil olmak üzere çeşitli bileşenlerden geliyor.

Çekici kısma ulaşmak, makinenin çekirdeğinde, el yapımı 222hp (165 kW) 1.078cc V4 motorudur ve kaputun altında tahmin edebileceğiniz gibi bir takım iyileştirmeler yapılmıştır. Bu değişiklikler arasında yeni giriş eksantrik milleri, yeni supap dönüş yayları, kapaklar ve daha agresif kam profilli millerin kullanımına izin veren kova mandalları bulunur. Doğal olarak, motor teknolojisinin tümü, AprilSia’nın WorldSBK Şampiyonası’ndaki yarış çabalarından geliştirilmiştir. Belki de daha fazla meraklı olan Aprilia’nın şanzımandaki boş pozisyonunu 1. vitese geçmesidir. İtalyan markası bu Aprilia No Nötr (YSA) diyor ve birinci ve ikinci dişliler arasında geçişi hızlandırdığını ve yanlış bir nötr olasılığını önlediğini söylüyorlar. Brembo meraklıları ayrıca Aprilia RSV4 X’in aynı İtalyan markasından T-Drive disklerine ve 19 × 16 radyal ana silindire eşleştirilen yeni Brembo GP4-MS kaliperleri kullanan ilk üretim mkotorsikleti olduğunu fark edecek. Bunların hepsi size iyi gelirse, banka hesabınızda 39.900 euro gerekir.

Nisan ayının ikinci yarısında Aprilia Factory Works web sitesinde bulunabilirlik mümkün olacaktır.
Elbette, eğer Aprilia RSV4 X’e elinizi sokmazsanız, Noale fabrikasının size benzer bir şey yapmasını sağlayabilirsiniz, ki bu alıştırmanın amacı budur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu